Upálit neznamená vyvrátit Limitovaná edice zlatých sběratelských mincí

Jedinečná sběratelská a investiční příležitost

Ražená zlatá Smart mince


Ražená zlatá Smart mince připomínající Giordana Bruna má přiblížit české kulturní veřejnosti člověka, který patřil mezi velikány Evropy a má přitom doložený vztah k naší zemi. Na rozdíl od jiných velkých postav vědy a umění 16. století není zatím vztah Giordana Bruna k naší zemi dostatečně zdůrazněn. Na základě těchto skutečností a v návaznosti na úspěšný projekt Zlaté sluneční soustavy chce společnost BHS, a.s. pokračovat v unikátních "malotressure" ražbách s astrologickou tematikou. Ražbu série Zlaté sluneční soustavy tak doplňuje solitérní ražba dvouuncové zlaté Smart mince s nominální hodnotou 200 dolarů. I tentokrát ji vyrazila společnost PAMP pod hlavičkou národní banky Šalamounových ostrovů. Mince vyjde jako pocta Giordanu Brunovi při příležitosti 420. výročí jeho upálení, jedná se o limitovanou emisi 250 kusů.
Giordano Bruno


Podle zjednodušeného výkladu pak život a smrt Giordana Bruna posloužily především k obhajobě vědeckého pokroku, ateismu a materialismu v kontrastu s církevním tmářstvím. Bližší pohled na jeho život ale odhalí podstatně složitější reliéf osobnosti toho člena dominikánského řádu a vysvěceného kněze, upřímně věřícího v Boha, ale v Boha – dobrého Tvůrce nekonečného vesmíru. Bruno zdaleka nebyl jen astronom. Byl především významný filosof a také básník, publicista, polemik, pedagog, matematik. Vedle těchto etablovaných věd a aktivit se však například zabýval i mnemotechnikou, astrologií a magií. Giordano Bruno svými četnými cestami a pobyty na nejrůznějších místech Evropy propojuje náš kontinent. Je pro nás ctí, že mezi místa, kde nějakou dobu žil a pracoval, patřila také Praha. Dvůr císaře Rudolfa II. přitahoval intelektuály zblízka i zdaleka. Bruno se do Prahy dostal z Německa, kde konfrontoval své názory s teoriemi filosofů na místních univerzitách. Audienci u císaře mu roku 1588 nejspíš zařídil jeho český kolega Tadeáš Hájek z Hájku. V témže roce vznikly dvě Brunovy teoretické práce. Druhou, kterou tvořil soubor jeho polemik se soudobými filosofy, věnoval císaři Rudolfovi. Takto zaměřená práce mu ovšem sotva mohla pomoci získat postavení na pražské univerzitě, přestože mu Rudolf II. dal své doporučení. Nakonec Giordano Bruno opustil Prahu po necelém roce a pokračoval v pouti po univerzitních městech Německa a Švýcarska. Zanedlouho byl vylákán do Benátek a uvězněn inkvizicí. Z jejího sevření už se živý nedostal. Formát velké osobnosti se často pozná podle obtíží, s jakými se ji pokouší interpretovat další generace. To platí také pro Giordana Bruna. Běžně je vnímán jako astronom, který trval na svém pojetí nekonečného kosmu, a odmítal proto některá základní církevní dogmata. To nutně vyvolalo konflikt s konzervativními církevními kruhy 16. století a nakonec vedlo k jeho sedmiletému věznění a upálení.


Michal Vitanovský


Český sochař a medailér. Roku 1971 absolvoval Vysokou školu umělecko-průmyslovou v Praze, zde také žije a pracuje ve svobodném povolání. Jeho sochařskou tvorbu reprezentují, kromě volných plastik většinou komorního formátu, také práce pro veřejný prostor. Vedle pamětních desek to jsou i sochy, například sousoší Selská vzpoura 1775 v zámeckém parku na Konopišti, portrét krále Václava II. ve Vlašském dvoře v Kutné Hoře, plastika sv. Vojtěcha v Libici nad Cidlinou a další. Posledních třicet let se Michal Vitanovský věnuje převážně tvorbě mincí a medailí, ale také řádů, vyznamenání, městských a univerzitních insignií. Je autorem československého řádu T. G. Masaryka (1990), českého Řádu bílého lva (1994), sedmi pamětních mincí, desítek pamětních medailí, dále také primátorských insignií, rektorských a děkanských řetězů a žezel. Jeho volné práce jsou zastoupeny v mnoha našich i zahraničních sbírkách. U nás je to Národní galerie v Praze, Národní muzeum v Praze a další dvě desítky našich muzeí a galerií. V zahraničí jsou jeho práce ve veřejných a soukromých sbírkách například ve Francii, Holandsku, Japonsku, Lucembursku, Maďarsku, Německu, Polsku, Rusku, Slovensku, Velké Británii a USA.Podcast s Michalem Vitanovským:


Podcast o zlatě:


Život kolem projektu

  Tak jako v případě první sběratelské ražby Zlaté sluneční soustavy, není tento projekt pouhou příležitostí jak vhodně investovat. Také nyní je "obalený" zajímavými informacemi a zážitky. Vůbec první prezentací SMART mince Giordano Bruno bylo letošní společenské setkání na pražském Nebozízku, kde se hosté mohli dozvědět celou řadu zajímavostí, jak z oblasti ražení mincí, tak z historie a života Giordana Bruna. Nechyběla ani dobová scénka v oblecích, kterou obecnestvo pobavili kolegové z oddělení investičního zlata BHS a praktická ukázka lití sádry akademickým sochařem Michalem Vitanovským, autorem umělecké podoby mince.  Další zajímavou akcí, kterou v souvislosti s ražbou pořádáme je setkání v hotelu Palace, které se koná 25.6.2020 a bude obdobně prezentovat celý projekt. O zlatě jako investiční komoditě navíc pohovoří hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
  Pozvánku na akci naleznete ZDE.


  BHS - Kontinuita a vlastní cesta

  Jako jeden z nejvýznamnějších obchodníků s cennými papíry na českém kapitálovém trhu s působností přes 26 let jsme silným a zodpovědným partnerem pro investory s různým zaměřením, různými potřebami a cíli. V roce 2014 jsme do produktového portfolia zařadili také investiční zlato. Byl to krok, který se v čase ukázal jako správné rozhodnutí, protože dnes patří BHS mezi přední české distributory této komodity. Těšíme se silnému partnerství se švýcarskou slévárnou PAMP, která patří mezi nejlepší světové rafinerie, což nám umožňuje přinášet investorům nové projekty i produkty pro diverzifikaci jejich portfolií. Jedním z nich je vlastní ražba unikátní zlaté Smart mince s tematikou života, díla a odkazu Giordana Bruna.


  Jaká je cena slitků?

   Cena jednotlivých slitků bude vždy odvozena s ohledem na cenu investičního zlata v období prodeje slitku. 


   Jak získat svou vlastní sběratelskou minci?

    Pro zájemce o SMART minci Giordano Bruno je vhodná chvíle právě nyní, na počátku projektu. Celá tranše je vydávána v nákladu pouhých 250 kusů a sběratelé jí do svých sbírek budou moci zařadit již v létě letošního roku. Pokud si přejete získat také svou vlastní minci, kontaktujte nás pomocí formuláře níže - ozveme se zpět. Prověříme dostupnost Vaší rezervace a dojednáme vše potřebné.


    Pozn: Nejedná se o poskytování investičních služeb, protože fyzické zlato není investičním nástrojem ve smyslu § 3 zákona o podnikání na kapitálovém trhu, a proto tato činnost obchodníka s cennými papíry nepodléhá dohledu ČNB.


    Formulář odeslán!

    Děkujeme za vyplnění kontaktního formuláře!

    Rezervujte si svou minci právě teď.

    Dejte nám na sebe kontakt, ozveme se a vše vyřídíme.


    Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.

    Mohlo by vás také zajímat

    Investoři: Zlato, pojď na to!

    02.07.2020

    Cena zlata se přibližuje k úrovni 1 800 dolarů za troyskou unci...

    Jistota v nejisté době

    23.06.2020

    Zlato je fenomén, který výrazně ovlivňuje lidstvo již zhruba 4000 let...

    V sejfu České národní banky zbývá 7,8 tuny zlata

    25.05.2020

    České národní bance připadlo po zániku Československa před více než...

    Cena zlata láme rekordy

    18.05.2020

    Cena zlata dnes vzrostla na úroveň 1 765 dolarů za troyskou unci...

    Formulář odeslán!

    Děkujeme za Váš zájem. Informaci předáváme kolegům,
    kteří mají tento produkt na starosti.

    Máte otázky související s investováním?

    Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se zpět.

    Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.

    BHS
    Získejte náskok ve světě investic
    Děkujeme za Váš zájem. Zajímavé novinky ze světa investic Vám dorazí na email.
    Do té doby můžete informace získávat třeba sledováním našeho magazínu.

    Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.

    Ozvěte se
    +420 255 710 710 +420 255 710 710