Zlato jako uchovatel hodnoty

11.07.2018

Možností a příležitostí k investování je v dnešní době mnoho. Můžete investovat například do akcií, nemovitostí nebo nejrůznějších komodit. Je však jen málo z nich, které by byly staletími prověřeny tak jako zlato. To je uchovatelem hodnoty už přes čtyři tisíce let a za celou tu dobu se nikdy nestalo bezcenným. Zatímco v době krize slouží zlato jako bezpečný přístav pro investory, při ekonomickém růstu přináší solidní výnosy.  Jak do zlata investovat?


V České republice dnes nabízí investice do zlata asi 400 různých společností, ale jen několik z nich má dlouhodobé zkušenosti a jsou časem prověřenými zprostředkovateli takové investice. Jednou z nich je i společnost BH Securities, která je licencovaným obchodníkem s cennými papíry, členem Burzy cenných papírů Praha a letos slaví 25 let působení na kapitálovém trhu. BH Securities nabízí svým klientům dva způsoby, jak mohou do zlata investovat – jednorázově, nebo postupným ukládáním.


Při jednorázové investici klient prostřednictvím BH Securities nakupuje fyzické zlato. To může mít různou podobu. Můžete si vybrat, zda budete investovat například do standardní zlaté cihly, speciální lunární série nebo do takzvaných multigramů – edice jednogramových zlatých slitků. Zlato nakupuje BH Securities přímo od společnosti Produits Artistiques Metaux Precieux (PAMP).


Investice i umění

Tato spolupráce dodává edicím jejich jedinečnost. PAMP je totiž tradiční rafinerií drahých kovů z jižního Švýcarska (kanton Ticino). Společnost vyniká nad konkurencí vysokojakostní ražbou s různými motivy na aversní straně. To dělá ze slitku nejen zajímavou investici, ale dodává mu také uměleckou hodnotu. Další výhodou oproti konkurenci je revoluční technologie proti padělání slitků – VERISCAN. Povrch každého slitku je unikátní, stejně jako jsou například otisky prstů. Technologie VERISCAN umožňuje tuto jedinečnost zachytit a v databázích společnosti PAMP je scan každého slitku pečlivě uchován.


Druhým způsobem investice do fyzického zlata je postupné ukládání. V takovém případě potom pravidelně posíláte do BH Securities finanční prostředky, za které Vám společnost každý měsíc nakupuje zlato za aktuální cenu. Tento proces je transparentní a má přesně stanovené smluvní podmínky. BH Securities klientům nabízí zpětný odkup a nepožaduje vratnou kauci (investor nemusí prodat zlato tomu, od koho ho koupil). V neposlední řadě je výhodou, že postupné ukládání není zatíženo žádnými dodatečnými poplatky vyjma „trezorného“.     


"Díky nabízeným možnostem může do zlata investovat téměř každý. I když se jeho cena na burze celkem  běžně mění o necelé procento denně, větší pohyby jsou výjimečné. Od roku 2000 do roku 2017 přineslo zlato svým investorům v korunovém vyjádření v průměru 5,64 procenta ročně. Zlatu se ale daří i krátkodobě, jen v letošním roce za prvních pět měsíců přineslo v korunovém vyjádření zhodnocení 8,24 procenta."
David Slezák , Head of Sales, BHS


Líbil se Vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli:

Formulář odeslán!

Děkujeme za vyplnění kontaktního formuláře!

Investujte do zlata právě nyní!

Nechte nám na sebe pár údajů, ozveme se!


Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.

Váš investiční magazín

Růst české ekonomiky se nachází pod dlouhodobým průměrem

14.08.2018

Podle odhadu Českého statistického úřadu vzrostl hrubý domácí produkt ve druhém čtvrtletí letošního roku meziročně o 2,3 procenta. Průměrný růst hrubého domácího produktu od vzniku České republiky do roku 2017 činil 2,6 procenta. Současné tempo hospodářského růstu se tak nachází pod dlouhodobým průměrem.

Špatná úroda obilovin povede ke zdražování

13.08.2018

Podle aktuálních dat Českého statistického úřadu bude letošní úroda obilovin slabší než v loňském roce. Základních obilovin bude sklizeno 6 345 tisíc tun. To je o 7,5 procenta méně než před rokem. Odhad sklizní základních obilovin je v letošním roce třetí nejnižší za posledních deset let.

České národní bance se daří krotit inflaci. V sázce je však ekonomický růst

10.08.2018

V červenci došlo k meziročnímu růstu spotřebitelských cen o 2,3 procenta. Inflace se už tři měsíce drží nad svým cílem ve výši 2,0 procenta. Z aktuálních údajů si můžeme všimnout, že meziroční míra inflace začíná klesat. Česká ekonomika reaguje na rostoucí úrokové sazby, které stabilizují přehřívající se sektory tuzemského hospodářství. Růst úrokových sazeb ale do budoucna bude zpomalovat růst české ekonomiky.

BHS
Získejte náskok ve světě investic
Děkujeme za Váš zájem. Zajímavé novinky ze světa investic Vám dorazí na email.
Do té doby můžete informace získávat třeba sledováním našeho magazínu.

Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.

Ozvěte se
+420 255 710 710 +420 255 710 710