Investice do zlata

12.01.2018

Investovat do zlata se vyplatí

Investovat do zlata se pořád vyplatí, protože z dlouhodobého hlediska je zlato investice stále zajímavá. Za posledních pět i deset let cena zlata rostla. O zlatu se říká, že je to jistá investice. Investovat do zlata pro vás znamená ochránit své jmění před inflací. 

Investice do zlata: Výhoda nebo vyhozené peníze?
Proč nakupovat zlato


Zlato je tradiční investice

Dalo by se říci, že zlato je a bude věčné. Zlato je jeden z nejvzácnějších kovů na světě. Investice do zlata je z pohledu kolísavosti jeho hodnoty bezpečná forma investice a má dlouhodobý potenciál

růstu. Někteří lidé o zlatu praví, že jim slouží jako pojistka na horší časy. Proč? Zlato nečelí úskalím srozumitelnosti jazyka či hodnoty. 


Zlato je věčné

Zlato ke všem lidem mluví svou vlastní řečí. Bez slovníku, beze slov. Zlato tady bylo v dobách před průmyslovou revolucí, před moderní dobou s internetem a iPady. A zlato tady bude i po nás. Zlato bude věčné. I proto má smysl do něj investovat. 


Zlato je investice do jistoty

Zlato má jednu obrovskou výhodu – rozumí mu snad každý na světě. Oproti cenným papírům a peněžním bankovkám můžete zlato prostě uložit do trezoru a zapomenout na něj. Zlato nemá problémy s jazykem, inflací, deflací, s poklesem jakýchkoliv měn či akciových trhů. 


Zlato na horší časy

Každý, kdo má dnes doma v trezoru zlato, má zároveň jistotu na horší časy. Protože kdyby současný světový systém měn zkolaboval, kdyby najednou peníze neměly žádnou hodnotu, může se člověk spolehnout na zlato.

Kus zlata totiž bude moci vždy směnit za cokoliv jiného. Za potraviny a další komodity nutné k přežití. Ano, s penězi si v období největších krizí můžete zatopit a zahřát se, což se zlatem zkrátka není možné. Ale i v té největší krizi, kdy peníze nebudou mít žádnou hodnotu, si můžete být jistí, že se najdou lidé, kteří vám výměnou za kus zlata poskytnou nejen jídlo, ale i teplý a suchý příbytek. Proto je zlato jasnou investicí do jistoty. Do jistoty přežití. Zaplatit zlatem můžete komukoliv a kdykoliv.


Zlato má vysokou likviditu

Když máte zlato, máte zároveň jistotu, že vždy najdete kupce. Zlato je vysoce likvidní investiční prostředek. Znamená to, že jej můžete z hodiny na hodinu prodat a přeměnit jej na peníze. A to téměř bez ztrát, v jakékoli době, kdekoliv na světě a v kterékoliv politické situaci, bez placení daní ani jiných státních zásahů.


Tip: Kdy investovat do zlata


Zlaté slitky

Investiční zlato se prodává v podobě zlatých slitků různých hmotností. Na každém zlatém slitku je vždy vyražena informace o výrobci a také výrobní číslo. Díky tomu je každý zlatý slitek jedinečný a evidovaný. Díky tomu nelze pochybovat o pravosti a hodnotě zlaté cihly.


Jak investovat do zlata

Správně uvažující investor by měl diverzifikovat své investice. Měl by rozložit riziko svých investic. Vsadit veškeré své jmění na jednu kartu se totiž člověku může stát osudným a v momentě může přijít o všechno. Například při propadu akciového trhu ztratí hodnota vašich akcií a tím i vaše jmění. Pokud je však investor moudrý a rozdělí své jmění i do jiných investičních nástrojů, bude při propadu akciového trhu postižena jen ta část jmění, kterou vložil do akcií. Ostatní majetek investovaný do podílových fondů, zlata, investičních certifikátů nebo dluhopisů zůstane ochráněn.


Spočítat výdělek na zlatě >>


Obecné zásady při nákupu zlata

Při nákupu investičního zlata platí stejné zásady, jako při jakémkoliv jiném nakupování na internetu či v kamenném obchodě. Lze je shrnout do několika jednoduchých rad:

  • Spolehlivost – dávejte pozor na to, aby byl prodejce zlata solidní, tedy poctivý a spolehlivý.
  • Historie – obchodník se zlatem by měl být na trhu delší dobu.
  • Reference – dobrý obchodník je u zákazníků ověřený a zákazníci u něj nakupují opakovaně.

Mohlo by vás také zajímat

BHS
Získejte náskok ve světě investic
Děkujeme za Váš zájem. Zajímavé novinky ze světa investic Vám dorazí na email.
Do té doby můžete informace získávat třeba sledováním našeho magazínu.

Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.

Ozvěte se
+420 255 710 710 +420 255 710 710