investice.cz

Vaše investiční příležitosti

Firmě Nike kvůli silnějšímu dolaru a růstu nákladů klesl zisk o 22 %

30.09.2022
akciesvěttržbyusa

Akcie Porsche první den na burze zprvu posílily, ale uzavřely na emisní ceně

30.09.2022
VWakcieburzaiponěmecko

Philipu Morris ČR stoupl v pololetí zisk o 5,8 %

29.09.2022
podnikánítržbyčesko

O akcie Porsche je zájem, Volkswagen jejich cenu stanovil na 82,50 eura

29.09.2022
VWakcieautoburzaipo

Facebook zrušil 16 000 účtů za prodej a nákup falešných recenzí

09.04.2021

Provozovatel sociální sítě Facebook zrušil 16.000 účtů, protože na jeho...

Provozovatel sociální sítě Facebook zrušil 16.000 účtů, protože na jeho stránkách nabízely nebo prodávaly falešné recenze výrobků a služeb. Dnes to uvedl britský úřad pro ochranu hospodářské soutěže (CMA) s tím, že americká firma tak učinila na jeho druhý podnět. Facebook podle CMA také podnikl změny, aby se dal odhalovat a odstraňovat placený obsah, který by mohl uživatele uvádět v omyl.

"Na řešení problému jsme s CMA spolupracovali velmi intenzivně," řekl agentuře Reuters zástupce Facebooku. "Podvodné a klamavé aktivity včetně nabízení nebo obchodování s falešnými recenzemi nejsou na našich platformách povoleny," dodal.


Úřad CMA se na falešné recenze zaměřil od roku 2019. Tehdy také poprvé požádal Facebook a internetového prodejce eBay, aby prověřili své stránky, protože na nich našel důkazy o zavádějících spotřebitelských recenzích.


"Pandemie způsobila, že stále více lidí nakupuje on-line a miliony z nás čtou recenze, aby nám umožnily činit informovaná rozhodnutí, když nakupujeme. Proto jsou falešné a zavádějící recenze tak škodlivé," uvedl generální ředitel CMA Andrea Coscelli.


Facebook čelí kritice také za způsob, jak zachází s údaji uživatelů i za šíření podvodných informací a slovních útoků. Minulý týden se na internetu objevily už dříve uniklé osobní údaje 533 milionů uživatelů Facebooku a mezi nimi více než milionu Čechů.


Zdroj: ČTK"Kamenné prodejny se předělávají na výdejny zboží nakupovaného po internetu. Obchodníci, kteří nereflektují trend přechodu do online prostředí, jsou vytlačováni z trhu. V přímém přenosu tak můžeme sledovat radikální transformaci maloobchodního prodeje vyvolanou pandemií koronaviru."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top