investice.cz

Vaše investiční příležitosti

Facebook zrušil 16 000 účtů za prodej a nákup falešných recenzí

09.04.2021

Provozovatel sociální sítě Facebook zrušil 16.000 účtů, protože na jeho stránkách nabízely nebo prodávaly falešné recenze výrobků a služeb. Dnes to uvedl britský úřad pro ochranu hospodářské soutěže (CMA) s tím, že americká firma tak učinila na jeho druhý podnět. Facebook podle CMA také podnikl změny, aby se dal odhalovat a odstraňovat placený obsah, který by mohl uživatele uvádět v omyl.

"Na řešení problému jsme s CMA spolupracovali velmi intenzivně," řekl agentuře Reuters zástupce Facebooku. "Podvodné a klamavé aktivity včetně nabízení nebo obchodování s falešnými recenzemi nejsou na našich platformách povoleny," dodal.


Úřad CMA se na falešné recenze zaměřil od roku 2019. Tehdy také poprvé požádal Facebook a internetového prodejce eBay, aby prověřili své stránky, protože na nich našel důkazy o zavádějících spotřebitelských recenzích.


"Pandemie způsobila, že stále více lidí nakupuje on-line a miliony z nás čtou recenze, aby nám umožnily činit informovaná rozhodnutí, když nakupujeme. Proto jsou falešné a zavádějící recenze tak škodlivé," uvedl generální ředitel CMA Andrea Coscelli.


Facebook čelí kritice také za způsob, jak zachází s údaji uživatelů i za šíření podvodných informací a slovních útoků. Minulý týden se na internetu objevily už dříve uniklé osobní údaje 533 milionů uživatelů Facebooku a mezi nimi více než milionu Čechů.


Zdroj: ČTK"Kamenné prodejny se předělávají na výdejny zboží nakupovaného po internetu. Obchodníci, kteří nereflektují trend přechodu do online prostředí, jsou vytlačováni z trhu. V přímém přenosu tak můžeme sledovat radikální transformaci maloobchodního prodeje vyvolanou pandemií koronaviru."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Mohlo by vás také zajímat

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově a také v bitcoinech

25.09.2021

Internetová sociální síť twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše...

Facebook od roku 2016 investoval přes 13 mld. USD do bezpečnostních opatření

23.09.2021

Americká společnost Facebook dnes na blogu oznámila, že od roku 2016 investovala přes 13 miliard dolarů...

Evergrande slíbila, že uhradí úroky z domácích dluhopisů splatné ve čtvrtek

23.09.2021

Hlavní divize zadlužené čínské realitní společnosti Evergrande oznámila, že včas uhradí úroky z...

top