investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Akcie technologických společností vedly ve čtvrtek k růstu hlavních indexů

08.12.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

McDonald's se chystá otevřít novou síť poboček pro milovníky sladkého

08.12.2023
investicemcdonaldsstrategie

Britský antimonopolní úřad přezkoumá partnerství Microsoftu a OpenAI

08.12.2023
microsoftregulacetechnologie

Nio zvažuje další rušení pracovních míst

07.12.2023
EVautoprácečína

USA – zaměstnanost v soukromém sektoru roste čtvrtým rokem

14.04.2014

Křivka celkového počtu pracovních míst v soukromém sektoru USA pokračuje v růstu již čtyři roky a letošní březen nebyl výjimkou. Na konci března podle právě zveřejněné zprávy činil ...

Křivka celkového počtu pracovních míst v soukromém sektoru USA pokračuje v růstu již čtyři roky a letošní březen nebyl výjimkou. Na konci března podle právě zveřejněné zprávy činil celkový počet pracovních míst v soukromém sektoru 116,068 milionu. To je úroveň léta roku 2007. Trhy bezprostředně sledují meziměsíční změny počtu pracovních míst a těch přibylo jen lehce méně v porovnání s analytickými odhady 193 tisíc. Nových míst v měsíci březnu ve skutečnosti  přibylo  191 tisíc.

Při pohledu na tato čísla se nabízí otázka, zda nám pomohou odpovědět na otázku, nakolik za americkou ekonomikou v současné době stojí tuhá letošní zima, Data byla natolik v souladu s odhady, že jednoznačná interpretace z jediného indikátoru není možná. I když počet nově vzniklých míst o vzrostl proti únoru (178 tisíc – po vzestupné revizi) a lednových 121 tisících, rozptyl, či volatilita měsíčního počtu pracovních míst je dosti velká a pohybuje se v posledních dvanácti měsících od 120 přes 200 tisíc.

Pohled na strukturu změn potvrzuje,  že vývoj si drží svou dynamiku v jednotlivých sektorech. Nejvíce rostou pracovní místa v sektorech obchodu, dopravy a utilit.

V každém případě je tato zpráva určitým indikátorem pro oficiální vývoj celkové nezaměstnanosti, která budou publikována v pátek. Jako nejpravděpodobnější počet nově vytvořených míst v měsíci březnu predikují ekonomové 206 tisíc  po únorových 175 tisících.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top