investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Dow Jones se poprvé v historii dotkl hranice 40 000 bodů

17.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Reddit podepsal smlouvu s OpenAI

17.05.2024
AIakcietechnologie

Ranní zpravodaj: Všechny tři hlavní americké indexy uzavřely na rekordních hodnotách

16.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

ČEZ investuje do roku 2030 v Ústeckém kraji 100 miliard Kč

16.05.2024
investiceČEZčesko

Zisk i tržby Walmartu překonaly odhady

16.05.2024

V prvním čtvrtletí svého finančního roku zvýšil čistý zisk na 5,1 miliardy dolarů...

Americký maloobchodní prodejce Walmart v prvním čtvrtletí svého finančního roku zvýšil čistý zisk na 5,1 miliardy dolarů (116 miliard Kč) z 1,67 miliardy USD ve stejném období loni, tržby se zvýšily o šest procent na 159,9 miliardy USD. Zisk i tržby překonaly odhady analytiků a firma zlepšila výhled tržeb a zisku na celý rok. Uvedla to v dnešním sdělení.

Podnik předpokládá, že zmírnění inflace dál zvýší poptávku po základních produktech a přinese oživení prodeje zbytných položek, jako je například elektronika. Akcie firmy, která je největším maloobchodním prodejcem na světě, na výsledky a výhled hospodaření zareagovaly silným růstem.

Tržby ve čtvrtletí do konce dubna vzrostly ze 152,3 miliardy dolarů v předchozím čtvrtletí. Za zhruba jedno procento nárůstu odpovídá dodatečný prodejní den v daném období.

Maloobchodní řetězec nyní očekává, že dosáhne buď horního rozpětí, nebo mírně překoná svůj předchozí celoroční výhled. Dříve odhadoval růst čistých tržeb o tři až čtyři procenta a upravený zisk na akcii v rozmezí 2,23 až 2,37 dolaru.

Internetový prodej v USA se zvýšil o 22 procent. Finanční ředitel John David Rainey v rozhovoru se zpravodajským serverem CNBC uvedl, že jedním z faktorů, které podporují obchod s potravinami společnosti Walmart, je zvětšující se rozdíl mezi cenou domácího vaření a nákupem potravin v řetězcích rychlého občerstvení nebo restauracích. Dodal, že objem dodávek s donáškou domů poprvé překonal objem zboží prodaného přímo v obchodech.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top