investice.cz

Vaše investiční příležitosti

Evropským automobilovým trhům v září dominoval Model 3 od Tesly

26.10.2021
EVautoevropatesla

Cena akcií Volvo Cars bude při vstupu na burzu proti plánům nižší

26.10.2021
akcieautoburzaipo

Řím chce přesvědčit Intel k postavení továrny na výrobu čipů

25.10.2021
evropaintelinvestice

Akcie firmy, která na burzu uvede Trumpovu sociální síť, prudce zpevňují

25.10.2021
akcieburzaipousa

Pražská burza dnes posílila nejvýrazněji za sedm měsíců

09.11.2020

Pražská burza dnes posílila nejvýrazněji od 6. dubna. Index PX stoupl o 3,25 procenta na...

Pražská burza dnes posílila nejvýrazněji od 6. dubna. Index PX stoupl o 3,25 procenta na 893,39 bodu. Dařilo se většině hlavních emisí v čele s bankami. Vyplývá to z údajů burzovního webu. Také koruna dnes zpevnila, a to vůči oběma hlavním světovým měnám.

Světovým akciovým trhům dnes pomohlo k růstu oznámení farmaceutické společnosti Pfizer, že její experimentální vakcína proti covidu-19 vykázala více než 90procentní účinnost, uvedl makléř Fio banky Josef Dudek. Dodal, že v případě pražské burzy byl hlavním tahounem finanční sektor.


Z hlavních titulů si dnes v Praze nejlépe vedla Erste Bank, jejíž akcie posílily o 12,6 procenta na 545 Kč. Dařilo se také cenným papírům dalších dvou bankovních domů. Emise Komerční banky stoupla o 7,55 procenta na 527 Kč a cenné papíry Moneta Money Bank zdražily o 6,27 procenta na závěrečných 59,30 koruny.


K růstovým titulům se zařadil také ČEZ, který v úterý zveřejní hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí. Dnes akcie firmy posílily o 2,26 procenta na 475 Kč.


Naopak mezi ztrátové dnes patřily akcie technologické společnosti Avast a výrobce cigaret Philip Morris. Emise Avastu odepsala téměř osm procent na 137,20 koruny za akcii, cenné papíry Philip Morris zlevnily o 1,16 procenta na 13.640 Kč.


Koruna se dnes kolem 17:00 obchodovala v kurzu 26,47 Kč/EUR a 22,35 Kč/USD. Proti předchozímu závěru česká měna posílila vůči euru o 12 haléřů a k dolaru o čtyři haléře.


Zdroj: ČTK"Kombinace demokratický prezident a republikánský Senát v USA je vítána na rozvíjejících se trzích. Začíná být zřejmé, že zablokovaný Kongres bude tlačit na FED, aby americkou ekonomiku podporoval přes měnovou politiku. To může vést k oslabení dolaru, což hraje rozvíjejícím se trhům do karet. Navíc se tyto trhy mohou přestat obávat, že by se rozhořely nové obchodní spory. To vyhovuje i trhům v západní Evropě, kde se nemusí obávat cel na automobilky."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

I zde napíšeme několik vět, které navážou na předchozí text. Tentokrát vedeme možnost využít informace získané sledováním obsahu v praxi a vyzveme lidi, aby využili jeden z investičních produktů a sami se do světa investic zapojili.

top