investice.cz /magazín

Vaše investiční příležitosti

Automobilka Ferrari loni zvýšila hrubý zisk o 16 procent

05.02.2023
autoferraritržby

Zisk Fordu kvůli nedostatku čipů a dalších dílů klesl o 89,4 %

04.02.2023
autofordtržby

Čtvrtletní tržby Applu poprvé za téměř čtyři roky klesly

03.02.2023
appletechnologietržby

Moneta Money Bank loni zvýšila čistý zisk o 30,2 %

03.02.2023
bankamonetatržbyčesko

Bosch investuje 3 miliardy eur do výroby čipů

14.07.2022

Firma dnes uvedla, že investice budou směřovat mimo jiné do dvou nových vývojových center...

Německý dodavatel automobilových součástek Bosch do roku 2026 investuje tři miliardy eur (zhruba 73 miliard Kč) do rozšiřování výroby čipů. Firma dnes uvedla, že investice budou směřovat mimo jiné do dvou nových vývojových center a do rozšíření továrny v Drážďanech.

Globální nedostatek čipů již delší dobu narušuje výrobu automobilů po celém světě. Investice firmy Bosch by měla posílit evropské kapacity ve výrobě čipů, kde zatím dominují hráči ze Spojených států a z Asie, uvedla agentura Reuters.

Bosch chce pro své investice do výroby čipů získat finanční podporu od Evropské unie. "Evropa může a musí těžit ze svých vlastních silných stránek v polovodičovém průmyslu," uvedl šéf společnosti Bosch Stefan Hartung. "Cílem musí být vyrábět čipy pro specifické potřeby evropského průmyslu," dodal.

Bosch loni otevřel továrnu na výrobu čipů v Drážďanech, do které investoval miliardu eur. Nyní hodlá vynaložit dalších 250 milionů eur na rozšíření závodu a 170 milionů eur na vybudování nových vývojových center v Drážďanech a Reutlingenu. O způsobu využití zbývající části z plánovaných tří miliard eur firma podle Hartunga teprve rozhodne.

Společnost Bosch má výrobní závody také v České republice, a to v Jihlavě, Českých Budějovicích, Brně a Krnově.


Zdroj: ČTK

„Společnost Bosch působila na českém území již od konce 19. století, kdy obchodovala s firmou Laurin & Klement. První oficiální pobočka Bosch byla založena roku 1920 v Praze a po nucené přestávce v délce 44 let se vrátila na český trh po roce 1989.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top