investice.cz

Vaše investiční příležitosti

Evropským automobilovým trhům v září dominoval Model 3 od Tesly

26.10.2021
EVautoevropatesla

Cena akcií Volvo Cars bude při vstupu na burzu proti plánům nižší

26.10.2021
akcieautoburzaipo

Řím chce přesvědčit Intel k postavení továrny na výrobu čipů

25.10.2021
evropaintelinvestice

Akcie firmy, která na burzu uvede Trumpovu sociální síť, prudce zpevňují

25.10.2021
akcieburzaipousa

Indexy S&P 500 a Nasdaq zavřely na rekordech

02.12.2020

Akcie v USA dnes zpevnily. Indexy S&P 500 a Nasdaq Composite zavřely na nových maximech...

Akcie v USA dnes zpevnily. Indexy S&P 500 a Nasdaq Composite zavřely na nových maximech. Investoři sázejí na brzkou dostupnost vakcíny proti covidu-19 a vlivem pozitivní hospodářské statistiky z Číny i na rychlou hospodářskou obnovu.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si dnes připsal 0,63 procenta a uzavřel na 29.823,92 bodu. Širší index S&P 500 se zvýšil o 1,13 procenta na 3662,45 bodu, zatímco index Nasdaq vzrostl o 1,28 procenta na 12.355,11 bodu.


V nedávné době o slibných výsledcích svých vakcín informovaly americké firmy Modena a Pfizer, která vakcínu vyvíjí ve spolupráci s německou BioNTech, či britsko-švédská farmaceutická společnost AstraZeneca.


Dříve během seance akciové trhy poslala vzhůru zpráva o listopadovém zvýšení aktivity čínských továren. Agentura Reuters připomíná, že růst aktivity továren za minulý měsíc vykázalo několik dalších zemí, zatímco oživení amerického zpracovatelského průmyslu zpomalilo.


Na devizových trzích klesl americký dolar na nejnižší hodnotu za více než dva a půl roku. Investoři se orientovali na riskantnější aktiva. Očekávají oživení světové ekonomiky a další peněžní i fiskální stimuly ve Spojených státech.


Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, kolem 22:20 SEČ klesal o 0,7 procenta na 91,24 bodu. Euro vůči dolaru rostlo o 1,2 procenta na 1,2069 USD.


Vůči americkému dolaru posilovaly měny, které zpravidla těží z chuti riskovat, mimo jiné britská libra a australský, novozélandský i kanadský dolar.


Návrh stimulačního balíku v hodnotě 908 miliard dolarů (19,8 bilionu Kč) dnes představila skupina amerických zákonodárců, v níž jsou zastoupeni jak demokraté, tak republikáni. Má pomoci malým podnikům, nezaměstnaným, aerolinkám a dalším odvětvím, která se potýkají s dopady pandemie covidu-19.


O návrhu balíku následně jednala demokratická předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová a ministr financí Steven Mnuchin.


Zdroj: ČTK"Ceny akcií neodráží současný stav věcí, ale vyhlíží budoucí vývoj. Po vzniku celé řady vakcín proti koronaviru mnozí investoři uvěřili, že je jen otázkou času, kdy se s pandemií vypořádáme. Chtějí proto mít nakoupené akcie, které v éře obnovy ekonomiky po koronaviru zřejmě budou dál narůstat na ceně."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS
Chcete obchodovat na kapitálových trzích?

Spojte se s těmi nejlepšími právě teď!

Formulář odeslán!

Děkujeme za vyplnění kontaktního formuláře!


Investiční příležitosti

I zde napíšeme několik vět, které navážou na předchozí text. Tentokrát vedeme možnost využít informace získané sledováním obsahu v praxi a vyzveme lidi, aby využili jeden z investičních produktů a sami se do světa investic zapojili.

top