Investiční zlato

Zlato je tradiční nástroj k ukládání peněz

Navzdory krátkodobým výkyvům je zlato v dlouhodobém horizontu velmi kvalitní a žádanou investicí, díky které nepřijdete o své finance a zabezpečíte sebe i další generace. U BHS můžete po malých částkách ukládat své finance pro sebe i pro své děti již od jejich narození anebo koupit svůj zlatý slitek jednorázově. Zlato má kouzlo, které přetrvává staletí a pokud si uvědomujete jeho hodnoty v ekonomicky nestálem světě kolem nás, je ukládání do něj logickou volbou.

Přečtěte si více: Kdy investovat do zlata Proč investovat do zlata Investice do zlata - výhoda nebo vyhozené peníze?

Zlato je věčné

Již tisíce let si uchovává svou stabilní hodnotu uznávanou všemi bez rozdílu. Na rozdíl od bankovek či akcií, které se mohou stát ze dne na den bezcenným kusem papíru, zlato představuje zcela hmatatelnou hodnotu, která je de fakto nezničitelná. Zlato vždy bylo, je a bude univerzálním tradičním platidlem po celém světě, které každý zná a rozpozná.

Zlato představuje nezávislost.

Zlato bylo, je a bude velmi diskutabilním tématem. Zlato je ze stran všech centrálních bank také manipulováno. Nezřídka banky prodávají zlato pouze papírovou formou, i proto je fyzické zlato cenné.

Cena zlata se často vyvíjí opačným směrem než ceny ostatních aktiv, proto naopak v dobách krize, kdy hodnota akcií a dluhopisů klesá, cena zlata většinou naopak stoupá. Lidé se k němu totiž obrací jako ke stabilní hodnotě.

Tip: Jak skladovat investiční zlato

Diverzifikace portfolia

Zlato slouží jako ochrana investičního portfolia, protože minimalizuje jeho volatilitu a ztráty během velkých výkyvů na burze. Optimálně by mělo tvořit 10-15 % alokovaných volných prostředků.

Ochrana před krizí

Investice do zlata ochrání váš rodinný majetek před dopady krizí společenských i hospodářských a zabezpečí jej pro budoucí generace.

Dostupnost zlata

Investice do zlata je dostupná pro každého – zlato se prodává v různých velikostech již od jednoho gramu, umožňuje tak flexibilní a efektivní investování dle vašich individuálních možností.

Společenské postavení

Zlato znamená nejen stálou krásu, odolávající všem externím vlivům, ale také symbol společenského postavení. Zlaté šperky mají nejen hodnotu zlata, ale v mnoha případech mají také uměleckou hodnotu v souvislosti s tím, kdo šperky vyrobil, jak kvalitně je zpracoval a jaké další suroviny použil (drahé kameny).

Jistota

Se zlatem o svůj majetek nepřijdete, i kdyby inflace znehodnotila peníze, došlo k devalvaci měny, zkrachovaly bankovní domy a vláda zmrazila účty. Zlato je navíc snadno likvidní, tedy je poměrně snadné jej kdykoliv a kdekoliv přeměnit na peníze bez poplatků a sankcí.

Zhodnocení zlata

Zlato má dlouhodobý potenciál růstu. V posledních 44 letech od zrušení zlatého standardu zhodnocovalo v průměru o 11,23% ročně. Zlato není jen drahý kov, ale také vzácný - jeho zásoby na zemi jsou omezené, což jeho hodnotu rovněž ovlivňuje.

Přečtěte si více: Investice do zlata: výhoda nebo vyhozené peníze?

Máte zájem o měsíční ukládání do zlata?

Je to velmi jednoduché! Napište nám nebo zavolejte a můžete začít během chvilky.

T: 255 710 720

Odesláním formuláře souhlasím s užitím osobních údajů

ŽÁDOST O ZASÍLÁNÍ INFORMACÍ O NOVÝCH INVESTIČNÍCH PŘÍLEŽITOSTECH

  • nové investiční příležitosti
  • horké aktuality
  • důležitá oznámení

Odesláním emailové adresy souhlasím s užitím osobních údajů

Klientské centrum - zlato
+420 255 710 720
Klientské centrum - ostatní produkty
+420 255 710 715
Nabídky spolupráce
+420 255 710 710

Nabídky na propagaci v médiích zasílejte výhradně na media@investice.cz. Jinak budou nabídky považovány za nevyžádanou poštu.

Sledujte nepřetržitě aktuální dění