Aktuality

Radenska nabízí odkup akcií Kofola za 440 Kč na akcii

10.07.2017

Radenska nabízí odkup akcií Kofola za 440 Kč na akcii

Z hlediska komparativní valuace je Kofola oproti světovým protějškům podhodnocena, například podle ukazatele P/S, tedy poměru tržeb a tržní kapitalizace firmy. Takže pro dlouhodobé investory je rozumnější akcie držet dál a počkat si na lepší nabídku, na kterou ale možná budou muset čekat několik let a i tak riskují, že majoritní vlastník pak s fúzí nebude souhlasit. Závisí tedy na očekávané délce investičního horizontu. Při ceně 425 Kč za akcii je potenciální výnos do výkupní ceny 440 Kč cca 3,5 % za cca 2,5 měsíce.

Nízký objem free float akcií ve volném oběhu a informace, že většinový vlastník Společnost AETOS a.s., sdělila, že se nebude této nabídky účastnit, vytváří pro cenu akcí podporu a prostor pro růst ceny až na hranici výkupní hodnoty 440 CZK za akcii. Lze očekávat, že se nepovede vykoupit plánované množství 5 %. Zároveň je nejisté, zda bude výkupní cena zvednuta, protože u Kofoly zdá se není kupující tolik motivován, jako v případě například Fortuny, kde byla výkupní cena několikrát zvýšena.

Kofola z dlouhodobého pohledu je ve velmi perspektivním odvětví z hlediska fúzí a akvizic. Dříve nebo později je pravděpodobné, že firmu osloví některý z velkých globálních hráčů z oboru nápojů nebo potravin a nabídne odkup celé společnosti, aby zvýšil své tržby na málo organicky rostoucím trhu.

Zdroj: Tisková zpráva Kofoly, Bloomberg
Foto: Pixabay

ŽÁDOST O ZASÍLÁNÍ INFORMACÍ O NOVÝCH INVESTIČNÍCH PŘÍLEŽITOSTECH

  • nové investiční příležitosti
  • horké aktuality
  • důležitá oznámení

Odesláním emailové adresy souhlasím s užitím osobních údajů

Klientské centrum - zlato
+420 255 710 720
Klientské centrum - ostatní produkty
+420 255 710 715
Nabídky spolupráce
+420 255 710 710

Nabídky na propagaci v médiích zasílejte výhradně na media@investice.cz. Jinak budou nabídky považovány za nevyžádanou poštu.

Sledujte nepřetržitě aktuální dění