Nelamte hůl nad akciemi

25.10.2018

Při pohledu na to, co se děje na amerických akciových trzích, se nejednomu investoru, makléři či správci portfolií orosí čelo studeným potem. Z hlediska technické analýzy situace nevypadá vůbec růžově. Pokud se podíváme na jeden z hlavních akciových indexů S&P 500, uvidíme, že od prvních říjnových dní ztratil zhruba 10 procent a skončil na hodnotě 2656,10 bodu.

Čtenář by mohl namítnout, že to už tady bylo na začátku roku a pak trhy šly na nová maxima. Ano, ale teď je situace mírně odlišná. Zmíněný index se totiž, narozdíl od zimní korekce, razantně dostal pod 200-denní klouzavý průměr a ani fundament nenasvědčuje tomu, že by se měla historie v nejbližší době opakovat a že se trhy dostanou na nová maxima i tentokrát. Celní válka, zvyšování sazeb, mrtví novináři na ambasádách. Těžko se hledá zpráva, která by situaci zklidnila.

 

V tak složité době je nejdůležitější nezmatkovat a pečlivě vybírat akcie, do kterých investovat. Lidé jsou zvláštní tvorové a i v dobách krizí si neodpustí některé ze svých hříchů. Za stabilnější firmy, které by nemusely být zasaženy možnou krizí, patří výrobci tabákových výrobků, alkoholu či provozovatelé kasin. Někteří z nich dokonce nabízí stabilní dividendový výnos.

 

I na malé pražské burze lze najít výrobce alkoholu i tabákových výrobků. Oba nabízejí dividendu a obě tyto firmy jsou po významné korekci. Jedná se o akcie Philip Morris ČR a Stock Spirits. Na trzích za oceánem je možností více. Známým výrobcem tabákových výrobků je například Altria Group nebo Philip Morris International. I tyto firmy vyplácejí pravidelně dividendu.


Formulář odeslán!

Děkujeme za vyplnění kontaktního formuláře!

Chcete obchodovat na kapitálových trzích?

Spojte se s těmi nejlepšími právě teď!


Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.