investice.cz /magazín

Vaše investiční příležitosti

Automobilka Ferrari loni zvýšila hrubý zisk o 16 procent

05.02.2023
autoferraritržby

Zisk Fordu kvůli nedostatku čipů a dalších dílů klesl o 89,4 %

04.02.2023
autofordtržby

Čtvrtletní tržby Applu poprvé za téměř čtyři roky klesly

03.02.2023
appletechnologietržby

Moneta Money Bank loni zvýšila čistý zisk o 30,2 %

03.02.2023
bankamonetatržbyčesko

Walmartu klesl zisk o 25 procent

17.05.2022

Firma nicméně zlepšila výhled prodeje na letošní rok, výhled zisku...

Americké společnosti Walmart v prvním čtvrtletí klesl čistý zisk o 25 procent na 2,05 miliardy dolarů (přes 48 miliard Kč), a výrazně tak zaostal za očekáváním. Největší maloobchodní řetězec světa ve své výsledkové zprávě dnes uvedl, že na vině je růst nákladů na práci a na pohonné hmoty. Firma nicméně zlepšila výhled prodeje na letošní rok, výhled zisku naopak zhoršila.

Tržby se v prvním finančním čtvrtletí zvýšily o 2,4 procenta na 141,57 miliardy dolarů (3,3 bilionu Kč). Překonaly tak očekávání analytiků v anketě společnosti Refinitiv, kteří tržby v průměru odhadovali na 138,94 miliardy USD. Zisk na akcii činí 1,30 dolaru, zatímco odhad byl 1,48 USD.

Walmart očekává, že čisté tržby počítané ve stálých kurzech vzrostou za celý rok o čtyři procenta. Dříve počítal s tříprocentním nárůstem.

Firmě se díky své velikosti a vyjednávací síle dařilo více než konkurenci udržovat úroveň zásob. Prudce jí ale vzrostly náklady, protože urychlovala dodávky a pronajímala nákladní lodě, aby dostala výrobky do regálů svých obchodů.

Podle údajů na webu Placer.ai Walmart zaznamenal od začátku roku průměrný nárůst počtu měsíčních návštěv o 4,9 procenta ve srovnání se stejným obdobím loni. Podle agentury Reuters se tak ukazuje, že stoupla návštěvnost zákazníků citlivých na cenu, kteří pociťují tlak v důsledku přetrvávající inflace.

Akcie Walmartu na výsledky zareagovaly propadem téměř o sedm procent. Od začátku roku ale mají stále k dobru více než dvě procenta.


Zdroj: ČTK

„Každý týden navštíví maloobchodní řetězec Walmart přibližně 220 milionů zákazníků. Oslovuje je hlavní myšlenka Walmartu, která spočívá v hesle prodávat více za méně.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top