investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

Trump zklamal trhy nedostatkem specifik, tlak na korunu sílí

12.01.2017

Americký dolar nejprve před vystoupením Donalda Trumpa strmě posiloval, poté ale odevzdal veškeré zisky a ještě oslaboval.

Americký dolar nejprve před vystoupením Donalda Trumpa strmě posiloval, poté ale odevzdal veškeré zisky a ještě oslaboval. Investoři byli zklamání nedostatkem konkrétních detailů ohledně hlavních faktorů, které vyhnaly očekávání trhů do výšin, tedy podpory infrastruktury a snižování daní. Dluhopisy a zlato tak posilovaly, i když zisky byly taženy slabším dolarem. Zlato prolomilo hranici 1 200 dolarů za unci. Obdobně ropa posilovala i přes růst týdenních zásob. Investoři se spíše dívají na dlouhodobé odbourání přebytku na trhu a relativně rozumnou míru dodržování domluvených omezení produkce.

Biotechnologický sektor ubral 3 % v reakci na silné Trumpovy poznámky o tom, že farmaceutickým firmám „prochází vražda“ a je potřeba, aby Amerika zlepšila vyjednávání cen léků. Americké akciové indexy jinak po vystoupení Trumpa posilovaly.

Výnosy krátkodobých českých vládních dluhopisů rapidně padají, průměrná úroková sazba u včerejší aukce jednoletých dluhopisů dosáhla mínus 1,72 %. Spekulanti jsou totiž ochotni uložit peníze do českých korun i za záporný úrok díky tomu, že věří v posílení české koruny v ročním horizontu díky potenciálnímu uvolnění kurzového závazku ČNB a také sekundárně spekulují na další snižování ročních úrokových sazeb.

Šéfové firem Bayer a Monsanto se sejdou s Trumpem, který se dříve vyjádřil proti některým jiným megafúzím. Google ukončil svůj program Titan na vývoj dronů na pokrytí internetu. Místo toho se zaměří na drony pro doručování zboží.

Z makrodat uvidíme v Americe týdenní dávky v nezaměstnanosti a exportní a importní ceny. Zítra poté reportuje trojice známých bank JPMorgan, Bank of America a Wells Fargo. Reportovat bude také BlackRock.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top