investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie společnosti Nvidia vzrostly o zhruba 11 %

24.05.2024
akcieburzanvidiausa

Značky McDonald's a KFC poškozuje v Asii a na Blízkém bojkot Izraele

24.05.2024
asiemcdonaldsobchod

Google v brzké době zahájí výrobu svých chytrých telefonů Pixel v Indii

24.05.2024
asiegoogletechnologievýroba

Výrobce počítačů Lenovo zvýšil čtvrtletní zisk o 118 %

23.05.2024
lenovoprodejtechnologietržby

Křetínského firma zvýšila podíl v řetězci Sainsbury's na deset procent

14.04.2021

Investiční společnost Vesa Equity Investment českého miliardáře Daniela Křetínského...

Investiční společnost Vesa Equity Investment českého miliardáře Daniela Křetínského a slovenského investora Patrika Tkáče zvýšila svůj podíl v britském řetězci supermarketů Sainsbury's na 9,99 procenta. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Daniel Častvaj. Loni v září firma oznámila, že v Sainsbury's získala podíl 3,05 procenta.

Pondělní nákup dalších akcií britského podniku podle firmy Vesa Equity Investment potvrzuje její zájem o získávání strategických menšinových podílů ve veřejně obchodovaných podnicích, které působí v oblasti maloobchodního prodeje potravin.


"Nadále vnímáme Sainsbury’s jako atraktivní investiční příležitost," uvedla Vesa. "Těší nás, že můžeme být spojení se silnou a uznávanou značkou," dodala. Vyjádřila rovněž podporu strategii současného vedení Sainsbury’s.


Křetínský je jedním z nejbohatších Čechů, časopis Forbes minulý týden hodnotu jeho majetku odhadl na 4,1 miliardy dolarů (zhruba 89 miliard Kč).


 Zdroj: ČTK
"V roce 2018 se společnost Sainsbury's chtěla sloučit se společností Asda. V roce 2019 však antimonopolní úřad oznámil, že by fúze zvyšovala ceny pro spotřebitele, a proto ji odmítl."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top