investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Tesla uvedla elektrický pick-up Cybertruck

01.12.2023
EVautotechnologietesla

ECB klade na Société Générale kvůli riziku přísnější požadavky

01.12.2023
bankaevroparegulace

Ranní zpravodaj: Americké akcie byly ve středu smíšené

30.11.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Vista Outdoor odmítl nabídku na spojení s českou Colt CZ

30.11.2023
CZGakviziceinvestice

Křetínského firma zvýšila podíl v řetězci Sainsbury's na deset procent

14.04.2021

Investiční společnost Vesa Equity Investment českého miliardáře Daniela Křetínského...

Investiční společnost Vesa Equity Investment českého miliardáře Daniela Křetínského a slovenského investora Patrika Tkáče zvýšila svůj podíl v britském řetězci supermarketů Sainsbury's na 9,99 procenta. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Daniel Častvaj. Loni v září firma oznámila, že v Sainsbury's získala podíl 3,05 procenta.

Pondělní nákup dalších akcií britského podniku podle firmy Vesa Equity Investment potvrzuje její zájem o získávání strategických menšinových podílů ve veřejně obchodovaných podnicích, které působí v oblasti maloobchodního prodeje potravin.


"Nadále vnímáme Sainsbury’s jako atraktivní investiční příležitost," uvedla Vesa. "Těší nás, že můžeme být spojení se silnou a uznávanou značkou," dodala. Vyjádřila rovněž podporu strategii současného vedení Sainsbury’s.


Křetínský je jedním z nejbohatších Čechů, časopis Forbes minulý týden hodnotu jeho majetku odhadl na 4,1 miliardy dolarů (zhruba 89 miliard Kč).


 Zdroj: ČTK
"V roce 2018 se společnost Sainsbury's chtěla sloučit se společností Asda. V roce 2019 však antimonopolní úřad oznámil, že by fúze zvyšovala ceny pro spotřebitele, a proto ji odmítl."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top