investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Tesla uvedla elektrický pick-up Cybertruck

01.12.2023
EVautotechnologietesla

ECB klade na Société Générale kvůli riziku přísnější požadavky

01.12.2023
bankaevroparegulace

Ranní zpravodaj: Americké akcie byly ve středu smíšené

30.11.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Vista Outdoor odmítl nabídku na spojení s českou Colt CZ

30.11.2023
CZGakviziceinvestice

Jsou výnosy řeckých dluhopisů příliš nízké?

20.09.2017

Výnosy řeckých dluhopisů jsou nerealisticky nízké a neodpovídají dlouhodobému riziku pro investory, že dluhopisy nebudou splaceny v plné výši...

Výnosy řeckých dluhopisů jsou nerealisticky nízké a neodpovídají dlouhodobému riziku pro investory, že dluhopisy nebudou splaceny v plné výši.

Úroky řeckých dluhopisů jsou tak nízké jen proto, že úroky a výdělky na všech ostatních podobných aktivech jsou extrémně nízké až záporné. Takže v relativním vyjádření jsou řecké dluhopisy levnější než jiné investice, ale to ještě neznamená, že nabízí dostatečně vysoké absolutní výnosy za dané riziko.

Zemi patří velký obdiv za nedávné utahování opasků a dosažený tzv. primární přebytek jejich státního rozpočtu. Po započtení úroků a splátek dluhu ale řecký rozpočet nadále utrácí více, než vydělá, celkový objem vládního dluhu zůstává extrémně vysoký a prakticky nesplatitelný bez restrukturalizace délky splatnosti, výše celkového dluhu nebo úrokové sazby či kombinací těchto faktorů.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top