investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie ve čtvrtek prudce vzrostly

23.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Česká zbrojovka dodá Ukroboronpromu díly k puškám CZ BREN 2

23.02.2024
CZGprodej

Avast musí v USA zaplatit pokutu a přestat prodávat data o uživatelích

23.02.2024
regulacesoudusačesko

Ranní zpravodaj: Hlavní akciové průměry mírně poklesly

22.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Jsou výnosy řeckých dluhopisů příliš nízké?

20.09.2017

Výnosy řeckých dluhopisů jsou nerealisticky nízké a neodpovídají dlouhodobému riziku pro investory, že dluhopisy nebudou splaceny v plné výši...

Výnosy řeckých dluhopisů jsou nerealisticky nízké a neodpovídají dlouhodobému riziku pro investory, že dluhopisy nebudou splaceny v plné výši.

Úroky řeckých dluhopisů jsou tak nízké jen proto, že úroky a výdělky na všech ostatních podobných aktivech jsou extrémně nízké až záporné. Takže v relativním vyjádření jsou řecké dluhopisy levnější než jiné investice, ale to ještě neznamená, že nabízí dostatečně vysoké absolutní výnosy za dané riziko.

Zemi patří velký obdiv za nedávné utahování opasků a dosažený tzv. primární přebytek jejich státního rozpočtu. Po započtení úroků a splátek dluhu ale řecký rozpočet nadále utrácí více, než vydělá, celkový objem vládního dluhu zůstává extrémně vysoký a prakticky nesplatitelný bez restrukturalizace délky splatnosti, výše celkového dluhu nebo úrokové sazby či kombinací těchto faktorů.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top