investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Index S&P 500 ztratil přibližně 0,2 %

21.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Francouzský luxusní koncern LVMH expanduje do restauračního odvětví

21.06.2024
akviziceevropainvestice

Honeywell koupí za 1,9 miliardy USD technologickou firmu CAES Systems

20.06.2024
akviziceinvesticetechnologieusa

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024
AIakcieburzanvidia

Jsou výnosy řeckých dluhopisů příliš nízké?

20.09.2017

Výnosy řeckých dluhopisů jsou nerealisticky nízké a neodpovídají dlouhodobému riziku pro investory, že dluhopisy nebudou splaceny v plné výši...

Výnosy řeckých dluhopisů jsou nerealisticky nízké a neodpovídají dlouhodobému riziku pro investory, že dluhopisy nebudou splaceny v plné výši.

Úroky řeckých dluhopisů jsou tak nízké jen proto, že úroky a výdělky na všech ostatních podobných aktivech jsou extrémně nízké až záporné. Takže v relativním vyjádření jsou řecké dluhopisy levnější než jiné investice, ale to ještě neznamená, že nabízí dostatečně vysoké absolutní výnosy za dané riziko.

Zemi patří velký obdiv za nedávné utahování opasků a dosažený tzv. primární přebytek jejich státního rozpočtu. Po započtení úroků a splátek dluhu ale řecký rozpočet nadále utrácí více, než vydělá, celkový objem vládního dluhu zůstává extrémně vysoký a prakticky nesplatitelný bez restrukturalizace délky splatnosti, výše celkového dluhu nebo úrokové sazby či kombinací těchto faktorů.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top