investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v zeleném s rekordními maximy

22.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Divize Amazonu investuje 15,7 miliardy eur do datového centra

22.05.2024
amazonevropainvestice

Apple možná získával minerály z konfliktních oblastí Konga

22.05.2024
applevýroba

Ranní zpravodaj: Nasdaq Composite dosáhl rekordního závěru

21.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusazlato

Apple odstranil ze svého čínského obchodu aplikace WhatsApp a Threads

19.04.2024

Americké firmě to nařídila čínská vláda kvůli obavám o národní bezpečnost...

Apple odstranil ze svého čínského internetového obchodu App Store aplikace WhatsApp a Threads firmy Meta Platforms. Americké firmě to nařídila čínská vláda kvůli obavám o národní bezpečnost. S odkazem na sdělení Applu o tom informovala agentura Reuters. Podle firem Qimai a AppMagic, které se zabývají sledováním aplikací, dnes z obchodu zmizely i další dvě zahraniční aplikace pro zasílání zpráv - Telegram a Signal.

Ostatní aplikace od Mety včetně Facebooku, Instagramu a Messengeru si podle dnešní kontroly Reuters čínští uživatelé stahovat mohou. Ke stažení je k dispozici i mnoho dalších populárních aplikací vyvinutých západními společnostmi, včetně YouTube a X.

"Čínská správa kyberprostoru nařídila odstranění těchto aplikací z čínského obchodu na základě obav o národní bezpečnost," uvedl Apple."Jsme povinni dodržovat zákony v zemích, kde působíme, i když s nimi nesouhlasíme," dodal.

WhatsApp vykazuje celosvětově více než dvě miliardy aktivních uživatelů měsíčně. Sociální síť Threads pro fotografie a videa podobná twitteru byla podle údajů Applu v prosinci čtvrtou nejstahovanější službou v obchodech s aplikacemi na světě. Technicky zdatní čínští spotřebitelé si mohou stahovat aplikace z obchodů App Store společnosti Apple v jiných zemích, pokud tam mají účet iCloud.

Odstranění čtyř aplikací naznačuje rostoucí netoleranci čínské centrální vlády vůči některým zahraničním službám pro zasílání zpráv po internetu, které se vymykají její kontrole. Komplikuje také postavení Applu v Číně, uvedla agentura Reuters.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top