investice.cz

Vaše investiční příležitosti

Evropským automobilovým trhům v září dominoval Model 3 od Tesly

26.10.2021
EVautoevropatesla

Cena akcií Volvo Cars bude při vstupu na burzu proti plánům nižší

26.10.2021
akcieautoburzaipo

Řím chce přesvědčit Intel k postavení továrny na výrobu čipů

25.10.2021
evropaintelinvestice

Akcie firmy, která na burzu uvede Trumpovu sociální síť, prudce zpevňují

25.10.2021
akcieburzaipousa

Alibaba překonala rekord z loňského roku

12.11.2020

Po skončení prodeje na Den nezadaných, takzvaný Singles Day, tržby největšího čínského internetového...

Po skončení prodeje na Den nezadaných, takzvaný Singles Day, tržby největšího čínského internetového prodejce Alibaba překonaly loňský rekord. Lidé si prostřednictvím jeho webu už půl hodiny po půlnoci místního času (v úterý 17:30 SEČ) objednali kolem 16 milionů zlevněných produktů za více než 56 miliard dolarů (1,5 bilionu Kč). Nakonec se během dneška prodalo zboží za rekordních 498,2 miliardy jüanů (1,7 bilionu Kč). Největší internetová nákupní akce na světě byla letos nově spuštěna už 1. listopadu a skončí 12. listopadu o půlnoci, uvedl server CNBC.

Na konkurenčním portálu JD.com spotřebitelé nakoupili ve stejném období - tedy od začátku listopadu - zboží za 271,5 miliardy jüanů. Den nezadaných se ukazuje jako úspěšnější akce než oba hlavní světové předvánoční výprodejové dny, označované jako Černý pátek (Black Friday) a Kybernetické pondělí (Cyber Monday) dohromady, poznamenala agentura Reuters. Ve srovnání s dvoudenní slevovou akcí na americkém Amazonu Prime Day je pak hodnota objednávek 21krát větší.


Prodejní akce Singles Day se koná v kontextu oživení čínské ekonomiky po koronavirové krizi. Miliony Číňanů nemohly kvůli uzávěrám hranic cestovat do zahraničí za nákupy, a tak nyní více utrácejí doma.


Den nezadaných vznikl v Číně v 90. letech jako svátek všech nezadaných, v roce 2009 z něj ale internetový prodejce Alibaba učinil nákupní horečku. Letos internetový prodejce zahájil prodejní akci dříve, aby dostaly více prostoru méně známé značky. První slevy začal nabízet od 1. do 3. listopadu, akce vrcholí dnes. Hrubý objem zboží, tedy peníze utržené za prodej, vykáže Alibaba za 11 dní, a nikoli za 24 hodin.


Nákupní horečku zpravidla doprovázejí živá vystoupení. Letos prostřednictvím streamu vystoupila v úterý na galavečeru Alibaby zpěvačka Katy Perryová.


Vedle prostých slev Alibaba zákazníkům nabízí mimo jiné i to, aby si objednali hned zkraje akce, a dostali tak lepší nabídku. Vybízí je rovněž k tomu, aby hráli mobilní hry a kombinovali své nákupy z různých obchodů.


Solidní výsledek akce znamená úlevu právě pro internetového prodejce Alibaba, který za týden ztratil zhruba deset procent své tržní hodnoty. Minulé úterý totiž burzy v Šanghaji a Hongkongu nečekaně zrušily primární veřejnou nabídku akcií jeho finančně technologické divize Ant Group. Oficiálním důvodem byly změny v regulaci. Podle některých médií šéf Alibaby Jack Ma patrně doplatil na na to, že se jako jeden z mála čínských podnikatelů odvážil veřejně sdělovat své názory na finanční regulaci.


Akcie Alibaby se krátce před 19:00 SEČ obchodovaly na americké burze Nasdaq za 269,08 dolaru, a přidávaly tak 0,95 procenta. Akcie JD.com pak tamtéž ve stejnou dobu měly k dobru tři procenta a prodávaly se za 82,48 dolaru.


Zdroj: ČTK"Alibaba je největší maloobchodní společnost na světě a figuruje na seznamu největších internetových společností. V roce 2020 byla vyhodnocena jako pátá největší společnost s umělou inteligencí. V neposlední řadě je jednou z největších investičních společností na světě."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

I zde napíšeme několik vět, které navážou na předchozí text. Tentokrát vedeme možnost využít informace získané sledováním obsahu v praxi a vyzveme lidi, aby využili jeden z investičních produktů a sami se do světa investic zapojili.

top