investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Index S&P 500 ztratil přibližně 0,2 %

21.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Francouzský luxusní koncern LVMH expanduje do restauračního odvětví

21.06.2024
akviziceevropainvestice

Honeywell koupí za 1,9 miliardy USD technologickou firmu CAES Systems

20.06.2024
akviziceinvesticetechnologieusa

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024
AIakcieburzanvidia

Musk se chystá představit nové, dražší předplatné pro síť X, bude bez reklam

21.10.2023

Kromě něj firma hodlá nabídnout i levnější prémiové předplatné s plným objemem reklamy...

Miliardář Elon Musk se brzy chystá představit nové, dražší předplatné pro síť X, bude zcela bez reklam. Kromě něj firma hodlá nabídnout i levnější prémiové předplatné s plným objemem reklamy. Musk to dnes uvedl na svém účtu na síti X. Miliardář hledá pro bývalý Twitter nové zdroje příjmů, poznamenaly zahraniční agentury. Už zavedené předplatné X Premium zcela bez reklam není, ale uživatelům se jich zobrazuje výrazně méně.

Bližší informace k datu spuštění nových verzí předplatného ani k jeho ceně Musk nesdělil. Twitter koupil téměř před rokem za přibližně 44 miliard dolarů (přes bilion Kč). Od té doby platforma trpí propadem příjmů z reklamy, protože se inzerenti obávají negativního prostředí pro své značky. Musk, šéf řady dalších firem včetně automobilky Tesla, podle agentury DPA několikrát potvrdil, že síť, kterou přejmenoval na X, vydělává na reklamě jen asi polovinu peněz, než kolik Twitter dostával předtím, než ho koupil.

Nový majitel se snaží výpadkům příjmů z reklamy čelit právě vyšším předplatným. Už nařídil omezit, kolik příspěvků denně mohou uživatelé vidět, aniž by platili poplatek, který v Česku činí na webu 216,59 Kč a v aplikaci iOS 249 Kč měsíčně.

Tento týden síť X spustila test s dalekosáhlými omezeními pro lidi užívající síť zdarma. Na Novém Zélandu a na Filipínách tak mohou noví uživatelé služby publikovat příspěvky a citovat nebo dále šířit příspěvky ostatních pouze za poplatek ve výši jednoho amerického dolaru ročně. Neplatící uživatelé mohou X používat pouze pasivně: mohou číst příspěvky, sledovat videa a sledovat ostatní uživatele. Cílem je ochránit síť před automatizovanými účty botů a šiřiteli nevyžádaných zpráv, uvedla společnost.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top