Nový 4letý dluhopis Saunia 6,25 % ročně, výplata čtvrtletně

Saunia 6,25/2022

Proč dluhopis Saunia s.r.o.?


Emitent od roku 2013 buduje a provozuje rozsáhlé saunové komplexy o průměrné rozloze 900 m2 v obchodních centrech velkých měst České republiky. V současnosti má čtyři v Praze, jeden v Liberci a jeden v Brně. V jeden jediný okamžik je každý ze saunových světů schopen pojmout a obsloužit 100 lidí najednou.


Strategickým záměrem společnosti je umisťování saunových světů právě do obchodních center, a to hned z několika důvodů. Za prvé jsou snadno dostupná a disponují dostatečným množstvím parkovacích stání. Za druhé umožňují přístup k větším odběrům elektrické energie a pitné vody, které jsou k provozu potřeba. A za třetí do obchodních center dnes lidé nechodí jen nakupovat, ale též za službami a odpočinkem, což pro Saunii znamená přirozený a dostatečný příliv potenciálních návštěvníků a šíření povědomí.


Investice do dluhopisů   Co je dluhopis   Typy dluhopisů   Proč investovat do dluhopisů


V každém saunovém komplexu společnosti Saunia mají návštěvníci k dispozici pět a více druhů různých saun a parních kabin, velké množství sprch, ochlazovací tunel či bazének. Návštěvníci platí jednorázové vstupné při vchodu do zařízení, mezi saunami si pak libovolně vybírají a pobývají tak dlouho, jak sami chtějí. V odpoledních hodinách jsou pro ně připravené saunové ceremoniály. Po celou dobu provozu se hosté mohou občerstvit v baru prodávajícím nápoje a lehká jídla.


Emitent má v plánu otevřít dalších šest poboček v České republice, kromě Prahy a Brna také v Hradci Králové nebo Českých Budějovicích, a také v zahraničí – na Slovensku, v Německu či Rakousku. Prostředky získané z emise dluhopisů tedy použije na částečné nebo úplné financování nákladů na vybudování těchto nových poboček a částečně také na splacení (maximálně 50 milionů Kč), respektive refinancování překlenovacího úvěru, kterým je v tuto chvíli výše uvedená výstavba pokryta.


Výhody dluhopisu


Pevná úroková sazba 6,25 %

Relativně krátká splatnost: 4 roky

Výplata úroků čtvrtletně


Možná rizika


Konkurence na trhu. Obchodní model není unikátní, saunové komplexy existují v každém městě a kapitálově silné skupiny mohou vstupovat na trh s podobným konceptem.

Prudce rostoucí společnost navíc expandující do zahraničí je náročná na komplexní řízení.

V době hospodářského poklesu mohou lidé omezit výdaje za volnočasové aktivity.


Více informací naleznete v Prospektu emitentaSaunia 6,25/2022
Saunia 6,25/2022
Formulář odeslán!

Děkujeme za vyplnění kontaktního formuláře, brzy se Vám ozveme!

Získat dluhopis

Zanechte kontaktní údaje a my se Vám ozveme.

Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.

BHS
Získejte náskok ve světě investic
Děkujeme za Váš zájem. Zajímavé novinky ze světa investic Vám dorazí na email.
Do té doby můžete informace získávat třeba sledováním našeho magazínu.

Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.

Ozvěte se
+420 255 710 710 +420 255 710 710