Realizované dluhopisy

Cesta k výhodnému dluhopisu je snadná

Na trhu letos byla příležitost pro investory koupit si celou řadu nově vydaných korporátních dluhopisů.

Jednou z nich byla emise dluhopisů společnosti ZOOT s ročním výnosem 6,5 % ročně a čtyřletou splatností. Tato veřejná nabídka podřízených dluhopisů v celkovém objemu 150 milionů korun byla upsána v rekordním čase, během jednoho měsíce.


Dluhopisy ZOOT - největší český online obchod s módou dále expanduje

Tuto emisi zaranžovala společnost BH Securities a.s., která rovněž realizovala předchozí úpis dluhopisů ZOOT. V minulém roce upsala pro ZOOT dluhopisy v objemu 80 milionů Kč formou privátní, neveřejné nabídky. Letošní nabídka byla větší a veřejná, dostupná širší veřejnosti a i menším investorům, díky minimální částce investice ve výši 50 tisíc Kč.

Prospekt letošního dluhopisu také úspěšně prošel schvalovacím procesem ze strany České národní banky.

Finanční ředitel ZOOTu si emisi pochvaloval: „Díky dnešní příznivé situaci na kapitálových trzích a obecně růstu ekonomiky jsme se přesvědčili o tom, že pro digitální firmy jako ZOOT jsou možné i jiné varianty financování než navýšením ekvity."

"Úspěšná pilotní emise z konce minulého roku značila, že o dluhopisy bude zájem i v rámci širší veřejnosti, což se potvrdilo. Celá emise v hodnotě 150 miliónů korun byla investory upsána velmi rychle, během pouhých čtyř týdnů. Je zajímavé, že zájem byl násobně vyšší než nabídka,“ dodal Petr Ladžov.

Firma ZOOT hodlá díky nové emisi dluhopisů pokračovat v úspěšné expanzi formou nových výdejen radosti, dalším vylepšováním online systémů a mimo jiné také modernizací a rozšířením kapacity skladovacích prostor.


Tip: ZOOT 6,50/2021   ZOOT: zdařilý příklad investice do technologické společnosti   


Saunia 6,25/2022 - investice do světa wellness

Emitent je obchodní společností, jejíž hlavní podnikatelskou aktivitou je provoz tzv. saunových světů, tedy provozoven, ve kterých jsou poskytovány zákazníkům zejména služby v oblasti saunování, wellnessu, masáží a doplňkových služeb. 


Strategickým záměrem společnosti je umisťování saunových světů právě do obchodních center. Výnos z emise bude prioritně použit pro financování investic do vybudování dalších saunových světů. 


Emitent má v plánu otevřít dalších šest poboček v České republice, kromě Prahy a Brna také v Hradci Králové nebo Českých Budějovicích, a také v zahraničí – na Slovensku, v Německu či Rakousku. Prostředky získané z emise dluhopisů tedy použije na částečné nebo úplné financování nákladů na vybudování těchto nových poboček a částečně také na splacení (maximálně 50 milionů Kč), respektive refinancování překlenovacího úvěru, kterým je v tuto chvíli výše uvedená výstavba pokryta.


Tip: Proč dluhopis Saunia s.r.o.

Formulář odeslán!

Děkujeme za Váš zájem. Informaci předáváme kolegům,
kteří mají tento produkt na starosti.

Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.

BHS
Získejte náskok ve světě investic
Děkujeme za Váš zájem. Zajímavé novinky ze světa investic Vám dorazí na email.
Do té doby můžete informace získávat třeba sledováním našeho magazínu.

Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.

Ozvěte se
+420 255 710 710 +420 255 710 710