Offline Štěpána Křečka Zdroj inspirace a příležitostí nejen ze světa investic

Podcasty BHS

Jsou situace, kdy je prostě fajn být "offline".
Chvíle, které nabízejí zastavit se a inspirovat se, třeba právě tím, že si při nějaké oblíbené činnosti poslechnete podcast se zajímavým obsahem. A právě proto připravujeme naše epizody. Ať už si je pustíte v autě, na kole nebo při běhání, věříme, že Vám rozhovory našeho hlavního ekonoma se zajímavými osobnostmi, nejen z investičního businessu, přinesou inspiraci.
Příjemný poslech!


Přihlaste se k odběru podcastů a nic nového Vám neunikne:

     

          Zde najdete všechny epizody na jednom místě
   Epizoda 16 – Eva Zamrazilová – Svět se obrátil naruby, věřitel platí dlužníkovi

   19.02.2020

   Eva Zamrazilová je přední česká ekonomka, která od ledna 2018 předsedá Národní rozpočtové radě. V letech 2008 až 2014 byla členkou bankovní rady České národní banky, od srpna 2014 pak působila jako hlavní ekonomka České bankovní asociace. V 90. letech se podílela na řadě studií, které se věnovaly transformaci české ekonomiky, absolvovala rovněž krátkodobé stáže v zahraničí. Od roku 1994 pracovala na makroekonomických analýzách a prognózách v týmu hlavního ekonoma Komerční banky. Je členkou vědeckého grémia České bankovní asociace, členkou Vědecké rady Národohospodářské fakulty, pracovala v předsednictvu České společnosti ekonomické. Na Národohospodářské fakultě VŠE přednáší makroekonomickou analýzu, publikuje v domácím i zahraničním odborném tisku. Se Štěpánem si v podcastu povídali o aktuálních problémech v ekonomice a jejich možných řešeních.


   V rozhovoru s ní se dozvíte:

   • Co vše má Národní rozpočtová rada na starost a jak hospodaří Česká republika?
   • Jak záporné úrokové sazby ovlivňují ochotu zadlužovat se a jaké to má dopady na investice?
   • Zda je český důchodový systém udržitelný a jaké úpravy by mu prospěly?
   • Jak probíhalo rozhodování o devizových intervencích?
   • Zda by Česká republika měla přijmout euro.


    Epizoda 15 – Tomáš Doležil - Právo je to, co žijeme

    05.02.2020

    Advokát Tomáš Doležil je společníkem advokátní kanceláře JŠK a poradcem skupiny BHS pro oblast korporátního práva se zaměřením na problematiku private equity. Absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, je držitelem titulu LL.M. Eur v oboru evropského práva z Evropského institutu v německém Saarbrückenu a také titulu právník roku 2014 pro oblast obchodního práva. Rovněž získal titul Ph.D. na Vysoké škole ekonomické v Praze. Před příchodem do JŠK pracoval celkem 15 let v mezinárodních advokátních kancelářích Linklaters a Clifford Chance. Společníkem advokátní kanceláře JŠK a vedoucím její korporátní/M&A praxe je od roku 2014. Má za sebou více než dvě stovky uskutečněných M&A projektů jak na mezinárodní, regionální, tak na domácí úrovni, přičemž mnohé z nich patří k nejvýznamnějším na středoevropském trhu. Je také spoluautorem komentáře k zákonu o obchodních korporacích (Wolters Kluwer), občanskému zákoníku (C.H. Beck) a autorem knihy „Koncerny v komunitárním právu“. Tomáš se ve své praxi kromě M&A a korporátního práva zaměřuje dále na oblasti private equity a venture kapitálu, TMT a také poradenství pro rodinné firmy, což byla také témata, o kterých se se Štěpánem bavili v dalším díle oblíbené řady našich podcastů.


    V rozhovoru s ním se dozvíte:

    • Odlišuje se výrazně právo v Česku od ostatních zemí a dochází k jeho sjednocování?
    • Jak se dnešní právo propojuje s odvětvími jako private equity a M&A?
    • Přicházejí v oboru nové výzvy? Jaké právní problémy může vyvolat například umělá inteligence v oblasti duševního vlastnictví?
    • Může v některých ohledech brzdit právo a regulace reálný business?
    • Jaké, nejen právní, problémy otevírá aktuální téma nástupnictví v českých rodinných firmách? Jakým výzvám čelí nastupující generace?
    • Jaký je regionální trh advokátních kanceláří a právních služeb? Jak funguje přeshraniční spolupráce se subjekty v jiných jurisdikcích?


     Epizoda 14 – Radek Pokorný - Hodnotu investičních vozů udává i jejich příběh

     22.01.2020

     Radek Pokorný je spoluzakladatel fondu Engine Classic Cars Automobile Fund, který se zaměřuje na investování do ikonických vozů a investoři do něj mohou vstupovat prostřednictvím obchodníka s cennými papíry, společnost BH Securities. Vedle toho je také vášnivým sběratelem historických aut, ale nejen těch, protože, jak sám říká, „je toho poměrně málo, co nesbírá“. O svém příběhu a vztahu k automobilismu, chybějící klubové kultuře, o fondových unikátech, ale třeba i o tom, co všechno určuje cenu investičních vozů, si přišel popovídat do Štěpánova podcastu. Jako výsledek Vám přinášíme příjemný rozhovor na atraktivní téma, který je určen všem milovníkům ušlechtilých vozů i investorům se zájmem o alternativní investice a "výnosy s vůní benzinu".


     V rozhovoru s ním se dozvíte:

     • Jak funguje investování do raritních automobilů prostřednictvím fondu?
     • Na co se fond zaměřuje při vyhledávání nových přírůstku?
     • Čím jsou některé konkrétní vozy unikátní, jak se určuje jejich cena a jakou roli v ní hraje příběh auta?
     • Jak se dívá na elektromobilitu a trend sdílení?
     • Více informací o fondu najdete zde


      Epizoda 13 – David Hauerland - Kvalitní zvuk je investicí do sebe

      08.01.2020

      David Hauerland vybudoval v centru Prahy na bezmála šesti stech čtverečních metrech jedinečné poslechové studio VOIX, které je svým zaměřením unikátní pro Česko i zahraničí. V tomto showroomu shromáždil nejvýznamnější světové značky nejluxusnějšího audio a video vybavení. Schází se u něj odborníci, audiofilové, ale také lidé, kteří si rádi dopřávají „investic do sebe“, tentokrát v podobě audiovizuálních zážitků na nejvyšší dostupné kvalitativní úrovni. Se Štěpánem se setkali na zajímavé akci konané pod hlavičkou BHS Premium, která spočívala v párování hudby a vína. Štěpána kvalita zvuku ve VOIXU zaujala natolik, že bylo jasné, že Davida musí vyzpovídat v jednom ze svých podcastů. A právě toto povídání si nyní můžete poslechnout i Vy.


      V rozhovoru s ním se dozvíte:

      • Jak zní reproduktory za milion euro a v čem jsou specifické?
      • Jakou je hi-endová audio technologie investicí?
      • Jak působí hudba na člověka a proč jsme tak trochu zapomněli "poslouchat"?


       Epizoda 12 – Miroslav Ševčík - Přerozdělujme méně, vraťme se k běžným systémům

       11.12.2019

       Miroslav Ševčík je český ekonom a vysokoškolský učitel, proděkan a bývalý děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze. Do podcastu Offline Štěpána Křečka si přišel povídat o stavu české ekonomiky, mladé generaci i ekologických tématech. Jeho stanoviska jsou často vyhraněná a otevírají prostor pro nové pohledy i navazující diskuse. Také proto jsme rádi, že pozvání do našeho podcastu přijal a věříme, že si tento díl užijete.


       V rozhovoru s ním se dozvíte:

       • Jak se po revoluci transformovala česká ekonomika a jak se proces transformace vlastně podařil?
       • Koupíme si dnes za výplatu více rohlíků, nebo stejně?
       • Co ovlivňuje v Česku rozvoj stavebnictví a proč nám tak dlouho trvá stavět dálnice?
       • Jaký má názor na měnovou politiku centrálních bank? Co by doporučil investorům nespokojeným s burzou a trhem?
       • Jaké změny v ekonomice a celkovém paradigmatu právě prožíváme?
       • Jak dohání Česko svou ekonomikou Evropskou unii?
       • Jaké hodnoty má nastupující generace a jaká jí může čekat budoucnost?


        Epizoda 11 – Zdeněk Lepka – Někteří klienti jsou s námi už od začátku trhu

        28.11.2019

        Zdeněk Lepka je ředitel a předseda představenstva společnosti BH Securities, obchodníka s cennými papíry, který působí na kapitálovém trhu již šestadvacátým rokem. Ve firmě pracuje od jejího založení v roce 1993 a prošel si téměř všemi pozicemi, které ve firmě existují. Dnes, společně se svým týmem, určuje vizi a směr, kterým se BHS vydává, a stojí také za fondem zaměřeným na investování do raritních automobilů. Když přijal Štěpánovo pozvání do podcastu, povídali si o tom, jak se dělaly obchody krátce po revoluci, o tom, co považuje ve firmě za klíčové pro její úspěch, a nebo třeba o tom, proč investory v budově BHS na pražských Příkopech po vstupu přivítají Andy a Arthur, dva unikátní exempláře kakadu moluckého.


        V rozhovoru s ním se dozvíte:

        • Jak se obchodovalo s cennými papíry po revoluci, v dobách disket a trhu, který teprve vznikal?
        • Jakou má vizi směřování BHS? Na čem si jako ředitel zakládá a čeho si cení?
        • Jaká je myšlenka stojící za založením automobilového fondu BHS?


         Epizoda 10 – Martin Hrkal – Práci nejlepšího makléře si musíte odmakat

         13.11.2019

         Martin Hrkal patří mezi nejúspěšnější makléře a obchodníky BHS, ve firmě působí už 13 let a objem investičního majetku jeho klientů je téměř jedna miliarda korun. Nastoupil v době konjuktury a rostoucích trhů, ale prošel si také úskalími období hospodářské krize. Do podcastu si se Štěpánem přišel popovídat o svých zkušenostech i o tom, jak on sám konkrétně postupuje při práci s investory a co je potřebné k tomu, aby byl obchodník v oblasti finačního businessu opravdu úspěšný.


         V rozhovoru s ním se dozvíte:

         • V čem spočívá úspěch makléře? Jaká je náplň jeho práce? Co Martina na práci ve světě investování baví?
         • K jakému typu investic má nejblíže? Jak se změnil trh za dobu, po kterou na něm působí?
         • Jsou podle něj akciové indexy na svých maximech? Vidí potenciál na jejich další růst?


          Epizoda 9 – Leoš Jirman – Kapitálové trhy ve světovém kontextu

          30.10.2019

          Leoš Jirman na kapitálovém trhu působí od roku 1992, kdy nastoupil do Investiční a Poštovní banky, a.s. v rámci projektu zavádění systému pro obchodování s cennými papíry. Ve společnosti BH Securities, a.s. působí s přestávkami od roku 1994, nejprve na pozici analytika českého kapitálového trhu se zaměřením zejména na investiční fondy vzniklé v kupónové privatizaci, později se jako portfolio manažer přeorientoval na zahraniční akciové a dluhopisové trhy. V letech 2006-2010 pracoval jako analytik v ČNB. Se Štěpánem si v podcastu, který byl natáčen začátkem října 2019, povídají o aktuálním dění na kapitálových trzích, o faktorech, které jej ovlivňují a možných scénářích, které mohou nastat.


          V rozhovoru s ním se dozvíte:

          • Jak se vyvíjí akciový trh v kontextu světových událostí?
          • Zpomaluje ekonomika? Chystá se další ekonomická krize? Co vidíme na předstihových ukazatelích a PMI indikátorech?
          • Jak Donald Trump svými tweety přímo ovlivňuje akciový trh? Jak rychle a nakolik se jeho výroky i obchodní války promítají do cen akcií?
          • Jak může ovivnit trhy brexit? A mohli investoři vydělat na krachu společnosti Thomas Cook?
          • Jak fungují opce a opční fond?


           Epizoda 8 – Vladimír Lekeš – Kupka má před sebou velkou budoucnost

           17.10.2019

           Vladimír Lekeš jako první v České republice začal obchodovat s obrazy Františka Kupky a jeho společnost Adolf Loos Apartment and Gallery stojí za rekordními prodeji Kupkových obrazů a mnoha dalších českých malířů. Aktuálně chystá akci, kde se bude dražit obraz Oskara Kokoschky za dosud rekordní vyvolávací cenou v historii porevolučního Česka. Nejnovějším úspěchem Vladimíra Lekeše je vypracování podrobného Catalogue Raisonné – prvního uceleného soupisu olejomaleb Františka Kupky. Vladimír Lekeš je jako jediný český znalec zapsán v prestižním Guide international des experts et spécialistes vydávaném ve Francii. Obdržel mezinárodní cenu Trebbia za rok 2017 za podporu kultury a umění. Se Štěpánem si povídali o umění, jeho hodnotě, dražbách, Kupkovi i dalších autorech.

           V rozhovoru s ním se dozvíte:

           • Jaký byl příběh objevení a rekonstrukce světově unikátního apartmá od architekta Adolfa Loose, zapsaného v Iconic houses of the world.
           • Jak a za kolik se draží v Česku dílo od Oskara Kokoschky, obraz s dosud nejvyšší vyvolávací cenou.
           • Jaké jsou typy dražeb a jak samotná dražba umění funguje.
           • Jakého zhodnocení lze pomocí investování do umění dosahovat? Podle čeho se na trhu orientovat a jak poznat dobré autory s potenciálem?


            Epizoda 7 – Dagmar Fialová – Jak vyrobit nejlepší Pálavu světa

            02.10.2019

            Dáša Fialová je obchodní a marketingová ředitelka vinařství Sonberk, které se svou Pálavou ročníku 2015 zvítězilo v jedné z nejprestižnějších světových soutěží, pořádané Wine Decanterem, kdy mezi ostatními víny v kategorii získala titul nejlepšího suchého aromatického vína světa. Se Štěpánem si povídala o tom, jak vyrábět z Moravy vína světového formátu i o tom, v čem spočívá moderní vinařský přístup oproti tomu tradičnímu. To vše v dobrém rozmaru u sklenky perfektního vína právě ze Sonberku.

            V rozhovoru s ní se dozvíte:

            • Mohou být dnešní moravská vína světová? Jak se vyrábí nejlepší Pálava na světě? A co vše k tomu vinař potřebuje?
            • Kolik dnes stojí vysadit hektar vinic? Proč byl Sonberk, ve své době netradičně, zasazen architektem Pleskotem přímo doprostřed vinic?
            • Proč jde na Sonberku o "vína všemi smysly”? S jakým záměrem jsou výběrová vína vyráběna? V čem jsou jedinečná?


             Epizoda 6 – Markéta Burešová – O regulaci kapitálového trhu

             18.09.2019

             Markéta Burešová je vedoucí oddělení compliance společnosti BHS. Její každodenní práce spočívá v kontrole regulatorních kritérií, která musí splňovat licencované subjekty kapitálového trhu. V tomto podcastu si se Štěpánem Křečkem povídala o tom, jaké výzvy sílící regulace přináší samotným obchodníkům s cennými papíry, ale také o tom, jak a v čem pomáhá samotným investorům.

             V rozhovoru s ní se dozvíte:

             • co má na starosti oddělení compliance
             • kolik zbylo nebankovních licencovaných obchodníků na českém trhu
             • k čemu je dobrá regulace, co znamená pro obchodování s cennými papíry a investory
             • včem spočívají hlavní výhody licencovaných subjektů


              Epizoda 5 – Jan Prokop – Luxusní hodinky jako investice

              04.09.2019

              Jan Prokop je zakladatel a spolumajitel hodinářské firmy Prokop&Brož, která vyrábí prémiové zakázkové hodinky v limitovaných sériích a dodává je těm nejnáročnějším zákazníkům v naší zemi i mimo ní. Jeho profesní minulost zahrnuje působení na kapitálovém trhu a v podcastu si povídal se Štěpánem Křečkem o tom, jak funguje odvětví kusové výroby unikátních hodinek a investování do tohoto luxusního zboží, které spojuje materiální hodnotu s příběhy a emocemi.

              V rozhovoru s ním se dozvíte:

              • jak uvažuje jako podnikatel, hodinář, jaké má hodnoty a jak se připravují hodinky na míru
              • v čem spočívá unikum limitovaných sérií a co definuje jejich cenu a vyjímečnost
              • jak vznikala limitované série hodinek inspirovaných dílem Františka Kupky


               Epizoda 4 – Tomáš Matuška – O dnešní burze a kapitálových trzích

               21.08.2019

               Tomáš Matuška je vedoucí obchodního oddělení BH Securities a akciovému trhu se aktivně věnuje na denní bázi více než dvacet let. V podcastu ho Štěpán Křeček vyzpovídal na zajímavá aktuální burzovní témata, která mohou pomoci poodhalit některé souvislosti a vysvětlit dění na dnešních kapitálových trzích.

               V rozhovoru s ním se dozvíte:

               • jak se vyvíjí pražská burza, v jaké je kondici a co brzdí jejímu rozvoji
               • proč v Česku klesá zájem o obchodování s akciemi a o jaký jde trend z hlediska dlouhodobého časového horizontu
               • jak lze hodnotit dění na zahraničních akciových trzích a nedávná maxima amerických indexů
               • jak ovlivňují dění na trzích obchodní války a politika Donalda Trumpa a jaký může být výhled do budoucna


                 Epizoda 3 – David Krajíček a Luděk Palata – Generační výměna v českých rodinných firmách

                 22.07.2019

                 David Krajíček se zabývá dynamikou vztahů v rodinných firmách a působí jako konzultant v této oblasti. Absolvoval prestižní vzdělávací program na FFI Family Firm Institute v Bostonu a je držitelem mezinárodního certifikátu ACFBA - Advanced Certified Family Business Advisor. Prošel facilitačním výcvikem AMČR a je certifikovaným analytikem psychodiagnostické metody Predictive Index. V podcastu reprezentuje názor, že komplexita a provázanost byznysu a rodiny vyžaduje neustálé hledání cest, které vedou k rovnováze a spokojenosti jednotlivců, rodiny i firmy.

                 Luděk Palata se podílí na činnosti společnosti BH Securities a.s. v oblasti korporátního financování a alternativních investic. Do roku 1998 byl členem několika týmů investujících do rozvoje malých a středních podniků v České republice. V letech 1998 až 2005 řídil české a slovenské aktivity private equity fondů sponzorovaných vlámskou investiční společností GIMV. Od roku 2005 do začátku 2014 pracoval pro americkou společnost Riverside jako globální investor pro malé a střední společnosti. Během své dvacetileté kariéry v oboru private equity Luděk realizoval množství investic a úspěšných prodejů firem v mnoha zemích jak ve východní, tak v západní Evropě. V podcastu komentuje možnosti mezigeneračního předávání firem a úlohu externího investora v roli private equity partnera.

                 V rozhovoru s nimi se dozvíte:

                 • jaké jsou možnosti předávání rodinných firem mezi generacemi tak, aby dále prosperovaly

                 • jak a v čem se odlišuje nastupující generace podnikatelů, kteří dnes přebírají podniky od svých rodičů

                 • v čem spočívají největší úskalí transakce předávání, na co si dát pozor a jaká může být prevence vzniku konfliktů

                 • jaká je role externího investora z oblasti private equity a kdy je vhodná

                 • více o private equity fondu se dozvíte zde

                     
                 Epizoda 2 – Michal Vitanovský – O umění, zlatu i vesmíru

                 11.06.2019

                 Michal Vitanovský je významný český sochař a medailér, autor mincí a medailí, ale také řádů, vyznamenání, městských a univerzitních insignií. Je autorem československého řádu T. G. Masaryka (1990), českého Řádu bílého lva (1994), řady pamětních mincí, desítek pamětních medailí, dále také primátorských insignií, rektorských a děkanských řetězů a žezel. Z jeho rukou také vzešly umělecké návrhy pro světově unikátní ražbu Zlaté sluneční soustavy na zlatých slitcích, kterou uvádí na trh BHS. A právě proto jsme s ním natočili podcast.

                 V rozhovoru s ním se dozvíte:

                 • pohled na umění a názor na určování jeho budoucí hodnoty

                 • jaké má zlato specifika jako materiál pro umělce

                 • proč zlato a vesmír fascinují od nepaměti

                 • jak uvažoval nad návrhy Zlaté sluneční soustavy a proč používal metodu sádrových odlitků

                 • více o samotném projektu se dozvíte zde


                 Epizoda 1 - Pavel Borovička - Investování do komerčních nemovitostí

                 17.05.2019

                 Pavel Borovička je jednatelem nemovitostních společností BHS a má na starosti fond kvalifikovaných investorů Real Estate Fund.

                 V rozhovoru s ním se dozvíte:

                   Co jsou podcasty a jak je poslouchat?


                   Co je to vlastně podcast a jak funguje?

                   Podcast je zjednodušeně řečeno předtočený rádiový pořad, který můžete poslouchat prostřednictvím svého telefonu, tabletu nebo počítače. Nejrozšířenější je právě poslech podcastů přes mobilní telefon se sluchátky, jelikož umožňuje efektivně využít čas, který jinak běžně nevyužíváte (například při cestování, sportu atp.). Zcela nejjednodušší je poslouchat podcasty prostřednictvím mobilní aplikace, tzv. čtečky podcastů.

                   Jak podcast poslouchat na mobilu?
                   Pokud máte iPhone nebo iPad, aplikace na poslech podcastů je na Vašem zařízení již předem nainstalovaná. Samozřejmě, můžete si stáhnout i jiné, k poslechu podcastů určené aplikace třetích stran. Stejnětak pro Android i další operační systémy mobilních telefonů existuje celá řada dostupných aplikací, které Vám dobře poslouží. Ať už zvolíte aplikaci jakoukoliv, budete si muset vyhledat svůj podcast, který chcete poslouchat (tedy například Offline Štěpána Křečka) a přihlásit se k jeho odběru (subscribe). To zaručí, že při vydání nové epizody se Vám tato epizoda automaticky přidá a Vy si ji budete moci okamžitě poslechnout. Pokud máte omezená data, zvolit si můžete možnost stahovat nové epizody, pouze pokud jste připopjeni na wifi. Epizody stahovat nemusíte, můžete je přímo streamovat, ale doporučujeme je stáhnout. Nebudete pak řešit problémy s výpadkem signálu a poslechnete si všechno pohodlně i mimo něj, například i v metru.


                   Jak podcast poslouchat na počítači?
                   Na notebooku nebo stolním počítači je vše ještě jednodušší. Na Macu můžete sice používat iTunes, ale podcast je umístěn také na webu, na této stránce, odkud si můžete všechny jeho epizody pohodlně přehrát také.


                 Formulář odeslán!

                 Děkujeme za Váš zájem. Informaci předáváme kolegům,
                 kteří mají tento produkt na starosti.

                 Inspirovali jsme Vás?

                 Dejte nám na sebe spojení, ozveme se Vám zpět.

                 Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.

                 BHS
                 Získejte náskok ve světě investic
                 Děkujeme za Váš zájem. Zajímavé novinky ze světa investic Vám dorazí na email.
                 Do té doby můžete informace získávat třeba sledováním našeho magazínu.

                 Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.

                 Ozvěte se
                 +420 255 710 710 +420 255 710 710