Offline Štěpána Křečka Zdroj inspirace a příležitostí ze světa investic

Podcasty BHS

Jsou situace, kdy je prostě fajn být "offline".
Chvíle, které nabízejí zastavit se a inspirovat se, třeba právě tím, že si při nějaké oblíbené činnosti poslechnete podcast se zajímavým obsahem. A právě proto připravujeme naše epizody. Ať už si je pustíte v autě, na kole nebo při běhání, věříme, že Vám rozhovory našeho hlavního ekonoma se zajímavými osobnostmi, nejen z investičního businessu, přinesou inspiraci.
Příjemný poslech!


Přihlaste se k odběru podcastů a nic nového Vám neunikne:

     

          Zde najdete všechny epizody na jednom místě
   Epizoda 4 – Tomáš Matuška – O dnešní burze a kapitálových trzích

   Tomáš Matuška je vedoucí obchodního oddělení BH Securities a akciovému trhu se aktivně věnuje na denní bázi více než dvacet let. V podcastu ho Štěpán Křeček vyzpovídal na zajímavá aktuální burzovní témata, která mohou pomoci poodhalit některé souvislosti a vysvětlit dění na dnešních kapitálových trzích.

   V rozhovoru s ním se dozvíte:

   • jak investovat do komerčních nemovitostí
   • jak se vyvíjí pražská burza, v jaké je kondici a co brzdí jejímu rozvoji
   • proč v Česku klesá zájem o obchodování s akciemi a o jaký jde trend z hlediska dlouhodobého časového horizontu
   • jak lze hodnotit dění na zahraničních akciových trzích a nedávná maxima amerických indexů
   • jak ovlivňují dění na trzích obchodní války a politika Donalda Trumpa a jaký může být výhled do budoucna


     Epizoda 3 – David Krajíček a Luděk Palata – Generační výměna v českých rodinných firmách

     David Krajíček se zabývá dynamikou vztahů v rodinných firmách a působí jako konzultant v této oblasti. Absolvoval prestižní vzdělávací program na FFI Family Firm Institute v Bostonu a je držitelem mezinárodního certifikátu ACFBA - Advanced Certified Family Business Advisor. Prošel facilitačním výcvikem AMČR a je certifikovaným analytikem psychodiagnostické metody Predictive Index. V podcastu reprezentuje názor, že komplexita a provázanost byznysu a rodiny vyžaduje neustálé hledání cest, které vedou k rovnováze a spokojenosti jednotlivců, rodiny i firmy.

     Luděk Palata se podílí na činnosti společnosti BH Securities a.s. v oblasti korporátního financování a alternativních investic. Do roku 1998 byl členem několika týmů investujících do rozvoje malých a středních podniků v České republice. V letech 1998 až 2005 řídil české a slovenské aktivity private equity fondů sponzorovaných vlámskou investiční společností GIMV. Od roku 2005 do začátku 2014 pracoval pro americkou společnost Riverside jako globální investor pro malé a střední společnosti. Během své dvacetileté kariéry v oboru private equity Luděk realizoval množství investic a úspěšných prodejů firem v mnoha zemích jak ve východní, tak v západní Evropě. V podcastu komentuje možnosti mezigeneračního předávání firem a úlohu externího investora v roli private equity partnera.

     V rozhovoru s nimi se dozvíte:

     • jaké jsou možnosti předávání rodinných firem mezi generacemi tak, aby dále prosperovaly

     • jak a v čem se odlišuje nastupující generace podnikatelů, kteří dnes přebírají podniky od svých rodičů

     • v čem spočívají největší úskalí transakce předávání, na co si dát pozor a jaká může být prevence vzniku konfliktů

     • jaká je role externího investora z oblasti private equity a kdy je vhodná

     • více o private equity fondu se dozvíte zde

         
     Epizoda 2 – Michal Vitanovský – O umění, zlatu i vesmíru

     Michal Vitanovský je významný český sochař a medailér, autor mincí a medailí, ale také řádů, vyznamenání, městských a univerzitních insignií. Je autorem československého řádu T. G. Masaryka (1990), českého Řádu bílého lva (1994), řady pamětních mincí, desítek pamětních medailí, dále také primátorských insignií, rektorských a děkanských řetězů a žezel. Z jeho rukou také vzešly umělecké návrhy pro světově unikátní ražbu Zlaté sluneční soustavy na zlatých slitcích, kterou uvádí na trh BHS. A právě proto jsme s ním natočili podcast.

     V rozhovoru s ním se dozvíte:

     • pohled na umění a názor na určování jeho budoucí hodnoty

     • jaké má zlato specifika jako materiál pro umělce

     • proč zlato a vesmír fascinují od nepaměti

     • jak uvažoval nad návrhy Zlaté sluneční soustavy a proč používal metodu sádrových odlitků

     • více o samotném projektu se dozvíte zde


     Epizoda 1 - Pavel Borovička - Investování do komečních nemovitostí

     Pavel Borovička je jednatelem nemovitostních společností BHS a má na starosti fond kvalifikovaných investorů Real Estate Fund.

     V rozhovoru s ním se dozvíte:       Co jsou podcasty a jak je poslouchat?


       Co je to vlastně podcast a jak funguje?

       Podcast je zjednodušeně řečeno předtočený rádiový pořad, který můžete poslouchat prostřednictvím svého telefonu, tabletu nebo počítače. Nejrozšířenější je právě poslech podcastů přes mobilní telefon se sluchátky, jelikož umožňuje efektivně využít čas, který jinak běžně nevyužíváte (například při cestování, sportu atp.). Zcela nejjednodušší je poslouchat podcasty prostřednictvím mobilní aplikace, tzv. čtečky podcastů.

       Jak podcast poslouchat na mobilu?
       Pokud máte iPhone nebo iPad, aplikace na poslech podcastů je na Vašem zařízení již předem nainstalovaná. Samozřejmě, můžete si stáhnout i jiné, k poslechu podcastů určené aplikace třetích stran. Stejnětak pro Android i další operační systémy mobilních telefonů existuje celá řada dostupných aplikací, které Vám dobře poslouží. Ať už zvolíte aplikaci jakoukoliv, budete si muset vyhledat svůj podcast, který chcete poslouchat (tedy například Offline Štěpána Křečka) a přihlásit se k jeho odběru (subscribe). To zaručí, že při vydání nové epizody se Vám tato epizoda automaticky přidá a Vy si ji budete moci okamžitě poslechnout. Pokud máte omezená data, zvolit si můžete možnost stahovat nové epizody, pouze pokud jste připopjeni na wifi. Epizody stahovat nemusíte, můžete je přímo streamovat, ale doporučujeme je stáhnout. Nebudete pak řešit problémy s výpadkem signálu a poslechnete si všechno pohodlně i mimo něj, například i v metru.


       Jak podcast poslouchat na počítači?
       Na notebooku nebo stolním počítači je vše ještě jednodušší. Na Macu můžete sice používat iTunes, ale podcast je umístěn také na webu, na této stránce, odkud si můžete všechny jeho epizody pohodlně přehrát také.


     Formulář odeslán!

     Děkujeme za Váš zájem. Informaci předáváme kolegům,
     kteří mají tento produkt na starosti.

     Inspirovali jsme Vás?

     Dejte nám na sebe spojení, ozveme se Vám zpět.

     Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.

     BHS
     Získejte náskok ve světě investic
     Děkujeme za Váš zájem. Zajímavé novinky ze světa investic Vám dorazí na email.
     Do té doby můžete informace získávat třeba sledováním našeho magazínu.

     Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.

     Ozvěte se
     +420 255 710 710 +420 255 710 710