investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie zakončily středeční zkrácenou prázdninovou seanci na vysoké úrovni

04.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Optimální investiční portfolio podle Goldman Sachs

04.07.2024
AIakciedluhopisyekonomikainflaceinvestice

Ranní zpravodaj: Ochlazení na americkém trhu práce by mohlo být počátkem znepokojivějšího trendu

03.07.2024
akcieprácetržbyusa

Emise Googlu za posledních pět let vzrostly o polovinu

03.07.2024
AIecogoogle

Amazon investuje v Německu dalších deset miliard eur

19.06.2024

Větší část půjde do cloudových služeb, zbylé peníze pak do rozšíření logistiky...

Americká internetová společnost Amazon investuje do roku 2026 v Německu dalších deset miliard eur (249 miliard Kč). Větší část půjde do cloudových služeb, zbylé peníze pak do rozšíření logistiky a robotiky a do dvou nových sídel společnosti. Německá centrála Amazonu to uvedla ve svém dnešním sdělení. Počet zaměstnanců německého Amazonu by se měl do konce roku zvýšit na 40.000 stálých pracovníků z loňských přibližně 36.000, uvedla agentura DPA.

Celosvětově společnost, která podniká i v České republice, zaměstnává více než 1,5 milionu lidí, z nichž většina pro ni pracuje ve Spojených státech. Německo je pro Amazon důležitým zahraničním trhem.

V květnu Amazon přišel s novým cloudem pro Evropu s názvem AWS European Sovereign Cloud. Firma do něj hodlá investovat 7,8 miliardy eur. Spolu s dnes oznámenými investicemi za deset miliard eur skupina vyčíslila celkovou výši investic plánovaných v současné době v Německu na 17,8 miliardy eur.

Zhruba 8,8 miliardy eur zamíří do rozšíření činnosti cloudové dceřiné společnosti Amazon Web Services (AWS) v regionu kolem Frankfurtu nad Mohanem. Její obchodní model je založen na převzetí provozu serverů a IT služeb ve velkých datových centrech AWS pro firemní zákazníky. Podle zdrojů společnosti zahrnuje částka 8,8 miliardy eur výdaje na stavební práce a na provoz datových center a také na dovoz strojů a softwaru.

Podle údajů amerického institutu pro výzkum trhu Synergy Research Group byla společnost AWS v prvním čtvrtletí letošního roku stále nezpochybnitelným lídrem na globálním trhu cloudových služeb s podílem 31 procent. Mírně ale ztrácí pozice ve prospěch globální dvojky, kterým je konkurenční cloud Azure společnosti Microsoft.

Amazon pokračuje v expanzi i v oblasti internetového maloobchodu. V květnu otevřel nové logistické centrum v Erfurtu a koncem léta bude následovat další v Horn-Bad Meinbergu v Severním Porýní-Vestfálsku. Předtím bylo v srpnu 2023 uvedeno do provozu nové logistické centrum v Großenknetenu v Dolním Sasku. Dvě nová sídla společnosti se staví také v Mnichově a Berlíně. Dosud byli zaměstnanci Amazonu v obou městech rozptýleni v několika menších lokalitách. Podle firemních údajů investoval Amazon od roku 2010 v Německu celkem více než 77 miliard eur.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top