investice.cz /magazín

Vaše investiční příležitosti

Zápis ze zasedání FOMC 26. a 27. července

18.08.2022
akciebankausa

Prodejce vlasové kosmetiky Bezvavlasy nabízí akcie na trhu Start pražské burzy

18.08.2022
akcieburzačesko

Inflace v eurozóně v červenci vystoupila na rekordních 8,9 procenta

18.08.2022
ekonomikaevropainflace

Apple se chystá vyrábět Apple Watch a Macbook ve Vietnamu

17.08.2022
appleasieprodukcetechnologie

UMC investuje do továrny na čipy

24.02.2022

Výroba by měla začít v roce 2024 a pomoci uspokojit poptávku po čipech...

Tchajwanská společnost United Microelectronics (UMC) investuje pět miliard USD (111,8 miliardy Kč) do nové továrny na mikročipy v Singapuru. Výroba by měla začít v roce 2024 a pomoci uspokojit poptávku po čipech kvůli rozvoji sítí páté generace (5G) a automobilové elektroniky. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

UMC již vyrábí v Singapuru čipy více než 20 let. Nová továrna se bude nacházet vedle té stávající a její měsíční kapacita bude 30.000 substrátových disků.


Společnost už loni uvedla, že v příštích třech letech plánuje investovat do rozšíření kapacity 100 miliard tchajwanských dolarů (79,5 miliardy Kč). Mezi klienty firmy patří Qualcomm a německý Infineon.


Celosvětový nedostatek čipů nejprve donutil omezit výrobu automobilky, nyní ale poškozuje i výrobce chytrých telefonů a notebooků či domácích spotřebičů. Firmy vyrábějící čipy se teď předhánějí ve zvyšování kapacit, aby vyrovnaly krok s poptávkou.


Konkurenční společnost TSMC minulý měsíc uvedla, že v letošním roce očekává zvýšení kapitálových výdajů na 40 miliard až 44 miliard USD. Loni utratila 30 miliard USD.


Zdroj: ČTK

„S TSMC spolupracují světoznámí výrobci procesorů a integrovaných obvodů jako jsou Apple, Qualcomm, MediaTek či NVIDIA.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top