investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Akcie technologických společností vedly ve čtvrtek k růstu hlavních indexů

08.12.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

McDonald's se chystá otevřít novou síť poboček pro milovníky sladkého

08.12.2023
investicemcdonaldsstrategie

Britský antimonopolní úřad přezkoumá partnerství Microsoftu a OpenAI

08.12.2023
microsoftregulacetechnologie

Nio zvažuje další rušení pracovních míst

07.12.2023
EVautoprácečína

Německý řetězec optik Fielmann postaví v ČR výrobní a logistický areál

23.08.2022

Hamburská firma do něj investuje 65 milionů eur (1,6 miliardy Kč)...

Německý řetězec optik Fielmann postaví v Chomutově na severu Čech výrobní a logistický areál. Hamburská firma do něj investuje 65 milionů eur (1,6 miliardy Kč), stojí v jejím dnešním sdělení.

"Stavební práce jsou v plném proudu, provoz by měl být zahájen v roce 2024," uvedl Fielmann. "Ve střednědobém horizontu na místě vytvoříme 500 pracovních míst," dodala společnost.

Nový výrobní a logistický areál se bude rozkládat na 37.000 metrů čtverečních. Vznikat by tam mělo 2,5 milionu brýlí ročně, v dlouhodobém horizontu by jich mohlo být až pět milionů.

Rodinná firma, s jejímiž akciemi se obchoduje na burze, zahájila mezinárodní expanzi. "Chomutov je součástí rozsáhlého investičního programu, který výrazně rozšíří a integruje naše výrobní a logistické kapacity," uvedla společnost, která má podle svých webových stránek 27 milionů zákazníků v 16 zemích.

Kromě Chomutova se plánují další areály v západní a jižní Evropě. Fielmann si od nich slibuje, že mu pomohou obsluhovat rostoucí internetový prodej a prodej v zahraničí. V České republice otevřel Fielmann podle svého webu pobočky v Praze a v Olomouci.


Zdroj: ČTK

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

„Do budoucna bychom se měli zamyslet, zda je skutečně nutné převážet výrobky tisíce kilometrů mezi různými kontinenty. Místo toho bychom některé procesy mohli lokalizovat. Nové technologické postupy šetří lidskou práci. Díky tomu již nebudeme muset přesouvat výrobu za levnější pracovní silou. Lokalizace zvýší spolehlivost dodávek, a navíc bude šetrnější k našemu životnímu prostředí.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top