investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Banky blokují Binance přístup do bankovního systému v USA

09.06.2023
bankabitcoinkryptousa

Bern pomůže bance UBS při problémech s Credit Suisse

09.06.2023
akvizicebankaevropapeníze

Trhy nyní budou čelit odtoku likvidity

08.06.2023
S&P500akcieekonomikanasdaqusa

Aerolinky Wizz Air loni snížily ztrátu

08.06.2023
aerolinkyevropatržby

Exxon Mobil investuje do těžby ropy v Guyaně

06.04.2022

Guyana je jednou z hlavních sázek Exxonu na budoucí růst těžby...

Americký ropný gigant Exxon Mobil Corp. investuje deset miliard USD (221,3 miliardy Kč) do čtvrtého projektu na těžbu ropy u pobřeží Guyany, který bude největším těžebním projektem v jihoamerické zemi. Oznámila to dnes společnost. Guyana je jednou z hlavních sázek Exxonu na budoucí růst těžby, do roku 2027 zde chce s partery těžit až 1,2 milionu barelů ropy a zemního plynu denně.

Exxon a jeho partneři, Hess Corp. a CNOOC Ltd., zahájili těžbu v Guyaně v roce 2019. Jsou zodpovědní za veškerou těžbu v zemi a objevili zde více než deset miliard barelů vytěžitelné ropy.

Exxon očekává, že těžba v projektu Yellowtail v bloku Starbroek by měla začít v roce 2025 a bude činit 250.000 barelů ropy denně. V pátek Exxon obdržel od vlády a regulačních orgánů souhlas s projektem.

Těžba skupiny pod vedením Exxonu v Guyaně loni činila 120.000 barelů denně. Začátkem letošního roku Exxon zahájil činnost nového těžebního plavidla, které zvýší celkovou kapacitu těžby na více než 340.000 barelů denně, napsala agentura Reuters.


Zdroj: ČTK
Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

„Válka na Ukrajině se intenzivně projevuje na cenách komodit. V současné době existuje obrovský rozdíl mezi cenou plynu ve Spojených státech a v Evropě. Rovněž pozorujeme prudký nárůst ceny ropy.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top