investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Akcie na Wall Street se v úterý prodávaly

04.10.2023
S&P500akcieburzadluhopisydow jonesnasdaq

Ranní zpravodaj: Akcie v pondělí skončily smíšeně

03.10.2023
S&P500akcieburzanasdaqusa

Evropa podle ruského Gazpromu nemá dost plynu a může čelit potížím

03.10.2023
evropagazpromkomodityplyn

Facebook bez reklamy by v EU mohl pro desktop stát deset eur měsíčně

03.10.2023
facebookmarketingstrategie

Boeing v Dubaji získal zakázku na 72 letounů 737 MAX

17.11.2021

Americký výrobce letecké techniky Boeing získal na veletrhu v Dubaji zakázku na 72 letounů 737 MAX...

Americký výrobce letecké techniky Boeing získal na veletrhu v Dubaji zakázku na 72 letounů 737 MAX od indických nízkonákladových aerolinek Akasa Air. Hodnota kontraktu podle katalogových cen činí téměř devět miliard dolarů (zhruba 200 miliard Kč). Další zakázky dnes v Dubaji obdržel také evropský konkurent Airbus. Kuvajtská nízkonákladová letecká společnost Jazeera Airways si u něj například objednala 28 letadel v katalogové hodnotě 3,4 miliardy dolarů (zhruba 75 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

Provoz letadel Boeing 737 MAX byl na jaře 2019 po celém světě přerušen po tragických nehodách v Indonésii a v Etiopii, při kterých zemřelo celkem 346 lidí. Indický úřad pro bezpečnost leteckého provozu povolil indickým aerolinkám používat letouny 737 MAX letos v srpnu.


Zakázka pro Airbus od společnosti Jazeera Airways zahrnuje 20 letadel A320neo a osm letadel A321neo. Tato letadla jsou přímými konkurenty strojů Boeing 737 MAX, upozornila agentura AP. Součástí zakázky je rovněž opce na nákup dalších pěti letadel.


Airbus už na dubajském veletrhu v uplynulých dvou dnech získal zakázku na 111 letadel od společnosti Air Lease Corporation a objednávku na 255 letadel od firmy Indigo Partners. Dalších deset letadel si dnes od Airbusu objednala nigerijská letecká společnost Ibom Air.


Veletrh letecké techniky v Dubaji je obvykle spojen s velkým množstvím objednávek a prezentací nových produktů. Letošní ročník je však v tomto ohledu skromnější než obvykle, protože se koná ve stínu pandemie covidu-19, která způsobila krizi v letecké dopravě.


Zdroj: ČTK
Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

„Společnost Boeing je jedním ze dvou největších výrobců letecké techniky na světě a největším americkým exportérem.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top