investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Hlavní akciové průměry mírně poklesly

22.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

GEVORKYAN vstupuje na burzu s duálním listingem v Bratislavě

22.02.2024
akcieburzagevorkyan

Nvidia zvýšila čtvrtletní zisk o 769 procent

22.02.2024
akcieburzanvidiatržby

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v červených číslech

21.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Akcie Nvidie mohou díky silnému růstu překonat tržní hodnotu Amazonu

09.02.2024

Nvidia by se tak stala čtvrtou nejhodnotnější americkou firmou...

Akcie čipové společnosti Nvidia by mohly díky silnému růstu z posledních měsíců překonat tržní hodnotu internetového prodejce Amazon. Nvidia by se tak stala čtvrtou nejhodnotnější americkou firmou obchodovanou na burze, píše agentura Bloomberg.

Nvidia za poslední dva měsíce posílila o tolik, že se to rovná téměř celé tržní kapitalizaci výrobce elektromobilů Tesla. Při čtvrtečním závěru obchodování měla hodnotu 1,72 bilionu dolarů (přes 40 bilionů Kč), zatímco hodnota Amazonu činila 1,76 bilionu dolarů. Vlastník Googlu, společnost Alphabet, jinak třetí nejhodnotnější americká společnost po Microsoftu a Applu, se jim s hodnotou 1,82 bilionu dolarů blíží.

Akcie Nvidie už od začátku roku zpevnily o více než 40 procent. Těžily ze sílící poptávky po jejích čipech používaných při výpočtech pro umělou inteligenci (AI).

Podle Bloombegu je však růst akcií tak strmý, že vyvolává obavy, zda je udržitelný. Nvidia zveřejní nejnovější hospodářské výsledky ještě v tomto měsíci.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top