investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Apple bude brzy vyrábět čipy M4

12.04.2024
appletechnologievýroba

JPMorgan ve čtvrtletí zvýšila zisk

12.04.2024
akciebankatržbyusa

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve středu propadly

11.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Zisky bank Citigroup, Morgan Stanley a Bank of America překonaly očekávání

14.10.2021

Americké finanční ústavy Bank of America, Citigroup a Morgan Stanley ve třetím čtvrtletí zvýšily...

Americké finanční ústavy Bank of America, Citigroup a Morgan Stanley ve třetím čtvrtletí zvýšily zisky, a to výrazněji, než se očekávalo. Hospodářské výsledky podniků podpořily různé faktory, včetně vysokých příjmů z poradenské činnosti a pokračujícího rozpouštění rezerv na špatné úvěry, které si banky loni vytvářely kvůli obavám z dopadů koronavirové krize.

Bank of America ve třetím čtvrtletí zvýšila zisk na 7,3 miliardy dolarů (zhruba 160 miliard Kč) ze 4,4 miliardy dolarů před rokem. V přepočtu na akcii její zisk dosáhl 85 centů, zatímco analytici jej v anketě společnosti Refinitiv odhadovali v průměru na 71 centů. Za růstem zisku stálo rozpuštění části rezerv a dobré výsledky v poskytování úvěrů a obchodování s akciemi.

 

Čtvrtletní zisk banky Citigroup meziročně vzrostl téměř o polovinu na 4,6 miliardy dolarů. K růstu kromě rozpuštění části rezerv na úvěrové ztráty přispěly rovněž vysoké příjmy z poplatků při upisování akcií a z poradenství v investičním bankovnictví. V přepočtu na akcii Citigroup vydělala 2,15 dolaru, analytici přitom zisk na akcii odhadovali na 1,65 dolaru.

 

Banka Morgan Stanley zvýšila čtvrtletní zisk na 3,6 miliardy dolarů z 2,6 miliardy dolarů před rokem. Na růstu jejího zisku se velkou měrou podílely rekordní příjmy z poradenské činnosti. Zisk na akcii činil 1,98 dolaru. Byl tak o 30 centů vyšší, než se očekávalo.

Zdroj: ČTK


Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

„Centrální banky v rámci boje proti negativním důsledkům pandemie koronaviru prudce snížily úrokové sazby v zemích po celém světě. To mělo negativní dopad na komerční banky, kterým se tímto krokem snížily úrokové výnosy. Nyní se očekává, že úrokové sazby budou postupně narůstat. To bude komerčním bankám nahrávat, proto můžeme sledovat růst akcií v tomto sektoru.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top