investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

Zisky bank Citigroup, Morgan Stanley a Bank of America překonaly očekávání

14.10.2021

Americké finanční ústavy Bank of America, Citigroup a Morgan Stanley ve třetím čtvrtletí zvýšily...

Americké finanční ústavy Bank of America, Citigroup a Morgan Stanley ve třetím čtvrtletí zvýšily zisky, a to výrazněji, než se očekávalo. Hospodářské výsledky podniků podpořily různé faktory, včetně vysokých příjmů z poradenské činnosti a pokračujícího rozpouštění rezerv na špatné úvěry, které si banky loni vytvářely kvůli obavám z dopadů koronavirové krize.

Bank of America ve třetím čtvrtletí zvýšila zisk na 7,3 miliardy dolarů (zhruba 160 miliard Kč) ze 4,4 miliardy dolarů před rokem. V přepočtu na akcii její zisk dosáhl 85 centů, zatímco analytici jej v anketě společnosti Refinitiv odhadovali v průměru na 71 centů. Za růstem zisku stálo rozpuštění části rezerv a dobré výsledky v poskytování úvěrů a obchodování s akciemi.

 

Čtvrtletní zisk banky Citigroup meziročně vzrostl téměř o polovinu na 4,6 miliardy dolarů. K růstu kromě rozpuštění části rezerv na úvěrové ztráty přispěly rovněž vysoké příjmy z poplatků při upisování akcií a z poradenství v investičním bankovnictví. V přepočtu na akcii Citigroup vydělala 2,15 dolaru, analytici přitom zisk na akcii odhadovali na 1,65 dolaru.

 

Banka Morgan Stanley zvýšila čtvrtletní zisk na 3,6 miliardy dolarů z 2,6 miliardy dolarů před rokem. Na růstu jejího zisku se velkou měrou podílely rekordní příjmy z poradenské činnosti. Zisk na akcii činil 1,98 dolaru. Byl tak o 30 centů vyšší, než se očekávalo.

Zdroj: ČTK


Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

„Centrální banky v rámci boje proti negativním důsledkům pandemie koronaviru prudce snížily úrokové sazby v zemích po celém světě. To mělo negativní dopad na komerční banky, kterým se tímto krokem snížily úrokové výnosy. Nyní se očekává, že úrokové sazby budou postupně narůstat. To bude komerčním bankám nahrávat, proto můžeme sledovat růst akcií v tomto sektoru.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top