investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Dow Jones se poprvé v historii dotkl hranice 40 000 bodů

17.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Reddit podepsal smlouvu s OpenAI

17.05.2024
AIakcietechnologie

Ranní zpravodaj: Všechny tři hlavní americké indexy uzavřely na rekordních hodnotách

16.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

ČEZ investuje do roku 2030 v Ústeckém kraji 100 miliard Kč

16.05.2024
investiceČEZčesko

UBS propustí více než polovinu zaměstnanců Credit Suisse

28.06.2023

Nejvíce se to dotkne tradingu a investičního bankovnictví a první vlna škrtů přijde v červenci...

Švýcarská banka UBS se chystá propustit více než polovinu ze 45.000 zaměstnanců převzaté banky Credit Suisse, píše Bloomberg. Nejvíce se to dotkne tradingu a investičního bankovnictví a první vlna škrtů přijde v červenci, píše s odkazem na své zdroje agentura Bloomberg.

Zdroje Bloombergu uvádějí, že největší tíhu škrtů ponesou bankéři, obchodníci a pomocný personál v investičním bankovnictví Credit Suisse se sídlem v Londýně, New Yorku a v některých částech Asie, přičemž ohroženy budou téměř všechny činnosti. Zaměstnanci byli informováni, že v letošním roce mají počítat se třemi koly škrtů, první se očekává do konce července a další dvě kola jsou předběžně plánována na září a říjen, dodávají zdroje Bloombergu.

Rozsah propouštění se rýsuje tři měsíce poté, co se UBS dohodla na koupi Credit Suisse v rámci vládou zprostředkované záchranné akce. Celkový počet zaměstnanců UBS se po uzavření transakce zvýšil na přibližně 120.000. Největší švýcarská banka uvedla, že v nadcházejících letech hodlá ušetřit přibližně šest miliard dolarů (bezmála 130 miliard Kč) na personálních nákladech.

Credit Suisse se v březnu dostala do tak vážných problémů, že začala ohrožovat finanční stabilitu globálního bankovního sektoru. Do věci se proto vložila švýcarská vláda, centrální banka a regulační orgány, které dojednaly záchranu banky v podobě jejího převzetí rivalem UBS.

Spojení dvou největších finančních domů se sídlem v Curychu vyvolalo obavy ze ztráty tisíců pracovních míst, pochybnosti odborníků a soudní spory kolem transakce. Vzniklá švýcarská megabanka bude příliš velká na to, aby mohla padnout, připomněla agentura AP.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top