investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v zeleném s rekordními maximy

22.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Divize Amazonu investuje 15,7 miliardy eur do datového centra

22.05.2024
amazonevropainvestice

Apple možná získával minerály z konfliktních oblastí Konga

22.05.2024
applevýroba

Ranní zpravodaj: Nasdaq Composite dosáhl rekordního závěru

21.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusazlato

OpenAI má systém AI, který převádí text na realistická videa

16.02.2024

Sociální sítě zaplavila videa, která ukazují, co nový nástroj dokáže...

Společnost OpenAI představila nový systém umělé inteligence (AI), který dokáže na základě textových pokynů od uživatelů vytvářet realistická videa. Firma o tom informovala na svém blogu. Start-up OpenAI, který ve známost vešel po uvedení nástroje ChatGPT, je zatím poslední firmou, jež generativní AI využívá pro vytváření videí. Sociální sítě zaplavila videa, která ukazují, co nový nástroj dokáže. Firmu OpenAI podporuje technologický gigant Microsoft.

Systém AI nazvaný Sora dokáže rychle vytvářet až minutová videa, která představují "komplexní scény s více postavami, specifickými typy pohybu a přesnými detaily objektu a pozadí", uvedla na svém blogu firma.

Nástroj bude zpočátku k dispozici omezenému počtu tvůrců, napsal na sociální síti X šéf OpenAI Sam Altman. Firma systém zpřístupnila týmu odborníků, kteří mají za úkol posoudit bezpečnost nástroje před jeho začleněním do produktů společnosti.

Generátory pro převod textu na video už dříve představily firmy Meta Platforms, Google či Runway AI. Technologie může urychlit tvůrčí proces, ale zároveň vyvolává obavy, že by mohla ohrozit živobytí umělců a přispět k šíření dezinformací, napsala agentura Bloomberg.

OpenAI počítá s tím, že po uvedení na trh bude možné zjistit, zda bylo video vygenerováno nástrojem Sora. Detekce produktů vytvořených umělou inteligencí však není bez problémů. OpenAI loni odložila vývoj nástroje, který měl odhalovat text vygenerovaný AI, zdůvodnila to nízkou mírou přesnosti.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top