investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Trhy nyní budou čelit odtoku likvidity

08.06.2023
S&P500akcieekonomikanasdaqusa

Aerolinky Wizz Air loni snížily ztrátu

08.06.2023
aerolinkyevropatržby

New York zažaloval automobilky Hyundai a Kia

07.06.2023
autohyundaisoudusa

Češi utratili v Polsku za cigarety 6 miliard korun

07.06.2023
cenaekonomikaevropatabák

Morgan Stanley má za čtvrtletí nižší zisk

19.04.2023

Nedařilo se investičnímu bankovnictví...

Americké investiční bance Morgan Stanley klesl v prvním čtvrtletí čistý zisk na 2,83 miliardy dolarů (asi 61 miliard Kč) z 3,54 miliardy USD před rokem. Kvůli horší náladě na trzích se nedařilo investičnímu bankovnictví, které je pro firmu hlavní oblastí podnikání. Společnost to uvedla ve svém dnešním sdělení.

Útlumem fúzí a akvizic utrpěly na Wall Street především investiční banky. Investoři se totiž vyhýbali riskantním obchodům kvůli nestabilitě trhů a rychlému zvyšování úrokových sazeb. Důsledkem těchto otřesů se také prakticky zastavily primární veřejné nabídky akcií (IPO), protože začínající společnosti odkládaly vstup na trh, dokud se nálada investorů nezlepší.

Výnosy v případě Morgan Stanley se proto kvůli útlumu v investičním bankovnictví v uplynulých třech měsících snížily téměř o dvě procenta na 14,5 miliardy USD.

Konkurenční banka Goldman Sachs v úterý také oznámila pokles zisku. Propadl se jí objem obchodů a obchodování s dluhopisy, banka prodělala na prodeji některých aktiv u spotřebitelských obchodů.

Výsledky banky Morgan Stanley završují neuspokojivou výsledkovou sezonu největších bank na Wall Street, uvedla agentura Reuters. Horší výsledky přišly po březnovému pádu dvou středně velkých amerických bank, který vyvolal otřesy na trzích po celém světě a posílil obavy z recese.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top