investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Akcie v pondělí skončily smíšeně

03.10.2023
S&P500akcieburzanasdaqusa

Evropa podle ruského Gazpromu nemá dost plynu a může čelit potížím

03.10.2023
evropagazpromkomodityplyn

Facebook bez reklamy by v EU mohl pro desktop stát deset eur měsíčně

03.10.2023
facebookmarketingstrategie

Ranní zpravodaj: Akcie mají za sebou nejhorší měsíc v roce

02.10.2023
akcieburzadluhopisyusa

Mercedes-Benz ve čtvrtletí zvýšil provozní zisk

29.04.2023

Přispěl k tomu nárůst prodeje aut nejvyšší třídy a prémiových dodávek...

Německý výrobce luxusních aut Mercedes-Benz v prvním čtvrtletí zvýšil zisk před úroky a zdaněním (EBIT) o pět procent na 5,5 miliardy eur (129,2 miliardy Kč). Přispěl k tomu nárůst prodeje aut nejvyšší třídy a prémiových dodávek. Vliv vyšších cen převážil nad vlivem vyšších nákladů na materiál, uvedla dnes automobilka ve výsledkové zprávě.

Tržby z běžné činnosti v prvním čtvrtletí vzrostly o osm procent na 37,5 miliardy eur. Prodej osobních aut se zvýšil o tři procenta na 503.483 vozů, prodej dodávek pak stoupl o 12 procent na 98.885. Čistý zisk automobilka zvýšila o 12 procent na čtyři miliardy eur.

Poptávka v Číně a Spojených státech vykazuje podle firmy známky oživení, trhy se tam zotavují z inflačních šoků a z potíží v dodavatelském řetězci. V Evropě poptávka zůstává slabá, ale německá automobilka očekává, že se v nadcházejících měsících zlepší i zde, jak se zlepšuje důvěra spotřebitelů.

Společnost v únoru varovala, že v letošním roce očekává nižší zisk, a to i při stabilním odbytu. Vysoké náklady a inflační tlaky podle ní patrně zatíží marže.

Mercedes-Benz byl původně součástí automobilového koncernu Daimler. Předloni se ale od něj oddělila divize výroby nákladních aut Daimler Truck, zbytek skupiny zaměřený na výrobu osobních aut se pak loni přejmenoval na Mercedes-Benz.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top