investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek vyvíjely smíšeně

14.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Tesla musí Cybertruck uzpůsobit pro vstup na evropský trh

14.06.2024
EVautoevropatesla

Čínská odveta za cla by dopadla na Mercedes, BMW, VW, Porsche a Ferrari

14.06.2024
autoevropačína

Ranní zpravodaj: Fed udržel sazby na stabilní úrovni v rozmezí 5,25-5,50 %

13.06.2024
akcieekonomikateslausa

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024

Předpokládají, že jejich snaha pomůže dekarbonizaci...

Japonský výrobce vozidel Toyota Motor a menší automobilky Subaru a Mazda budou vyvíjet nové motory, které budou speciálně přizpůsobené potřebám elektrifikace. Firmy to dnes uvedly ve společném sdělení. Předpokládají, že jejich snaha pomůže dekarbonizaci tím, že spalovací motory učiní kompatibilními s alternativními zdroji paliva, jako jsou elektronická paliva a biopaliva.

"U těchto motorů se každá ze tří společností zaměří na optimalizaci integrace s motory, bateriemi a s dalšími elektrickými pohonnými jednotkami," uvedly automobilky. Zavázaly se také, že budou vyrábět kompaktnější motory, které umožní snížit kapoty.

Toyota těžila z rozšíření benzinových a elektrických hybridů na trzích, jako jsou Spojené státy. Teď, když zájem zákazníků o elektromobily uvadá, firma doufá, že kompaktnější motor pomůže změnit design vozidel tím, že ušetří místo pod kapotou.

"Když to zaujme, bude se to prodávat. A zvýší se i zisk," řekl minulý týden novinářům na okruhu Fuji Speedway technologický ředitel společnosti Hiroki Nakadžima. "Pokud to nezaujme, nikdo si to nekoupí," dodal.

Dnešní oznámení podle agentury Reuters dokládá úzké vazby Toyoty na Subaru a Mazdu. Toyota vlastní přibližně pětinový podíl v Subaru a zhruba pět procent v Mazdě.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top