investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v zeleném s rekordními maximy

22.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Divize Amazonu investuje 15,7 miliardy eur do datového centra

22.05.2024
amazonevropainvestice

Apple možná získával minerály z konfliktních oblastí Konga

22.05.2024
applevýroba

Ranní zpravodaj: Nasdaq Composite dosáhl rekordního závěru

21.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusazlato

Firma Samsung Electronics oznámila výrazný nárůst provozního zisku

05.04.2024

V prvním čtvrtletí zdesetinásobila svůj provozní zisk ve srovnání s předchozím rokem...

Jihokorejská společnost Samsung Electronics uvedla, že v prvním čtvrtletí zdesetinásobila svůj provozní zisk ve srovnání s předchozím rokem. Podle očekávání společnosti provozní zisk dosáhl v prvních třech měsících letošního roku hodnoty 6,6 bilionu wonů (přes 110 miliard korun). To je více než čekali analytici, píše dnes agentura Reuters.

Ve srovnání s prvním čtvrtletím roku 2023 se provozní zisk zvýšil o 931 procent z 640 miliard wonů na 6,6 bilionu wonů. Pokud firma údaj potvrdí ve svých detailnějších hospodářských výsledcích, které zveřejní na konci dubna, bude se jednat o nejvyšší provozní zisk od třetího čtvrtletí roku 2022, píše Reuters.

Příjmy z prodejů vzrostly meziročně o 11 procent na 71 bilionů wonů (1,23 bilionu korun). To bylo méně, než předpokládali analytici ze společnosti LSEG SmartEstimate, kteří se domnívali, že příjmy z prodejů dosáhnou 72 bilionu wonů.

Nárůst provozního zisku odborníci připisují především vyšším cenám a vyšší poptávce v sektoru paměťových čipů. Podle jihokorejské společnosti Eugene Investment & Securities dobré výsledky zaznamenala i divize mobilních telefonů. Podle jejího odhadu Samsung od ledna do konce března dodal 57 milionů chytrých telefonů, což bylo o osm procent více než v předchozím kvartálu. Průměrná prodejní ceny chytrých telefonů jihokorejské značky se podle společnosti ve srovnání s koncem loňského roku zvýšila o zhruba 30 procent na 340 dolarů (skoro 8000 korun). Tomu napomohlo i uvedení na trhu nové řady chytrých telefonů Galaxy S24.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top