investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek vyvíjely smíšeně

14.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Tesla musí Cybertruck uzpůsobit pro vstup na evropský trh

14.06.2024
EVautoevropatesla

Čínská odveta za cla by dopadla na Mercedes, BMW, VW, Porsche a Ferrari

14.06.2024
autoevropačína

Ranní zpravodaj: Fed udržel sazby na stabilní úrovni v rozmezí 5,25-5,50 %

13.06.2024
akcieekonomikateslausa

Čtvrtletní zisk čínské firmy Alibaba prudce klesl

14.05.2024

Tržby se však o sedm procent zvýšily a dosáhly 221,87 miliardy jüanů...

Zisk čínského internetového prodejce Alibaba Group Holding se ve čtvrtém finančním čtvrtletí meziročně propadl o 86 procent na 3,27 miliardy jüanů (zhruba 10,4 miliardy Kč), oznámila dnes firma v tiskové zprávě. Tržby se však o sedm procent zvýšily a dosáhly 221,87 miliardy jüanů (zhruba 700 miliard Kč). Překonaly tak očekávání analytiků, kteří je podle průzkumu společnosti LSEG odhadovali v průměru na méně než 220 miliard jüanů.

Domácí tržby Alibaby ve čtvrtém finančním čtvrtletí, které skončilo 31. března, podpořila snaha firmy soustředit se na levné zboží v reakci na opatrný přístup čínských spotřebitelů k výdajům. Za opatrností spotřebitelů stojí nejistota ohledně vývoje čínské ekonomiky, ke které přispívají mimo jiné problémy na realitním trhu v Číně, uvedla agentura Reuters.

Alibaba slouží jako indikátor vývoje spotřebitelské důvěry v Číně. Překvapivě vysoké čtvrtletní tržby by mohly zmírnit obavy investorů, že firma ztrácí pozice na domácím trhu ve prospěch místních konkurentů, jako jsou firmy PDD Holdings či ByteDance, poznamenala agentura Bloomberg.

Firma se teď nachází uprostřed procesu rozdělení na šest různých divizí. K tomuto kroku přistoupila poté, co jmenovala nového šéfa a upustila od plánu uvést na burzu svoji cloudovou divizi a logistickou část. Rozhodla se, že se znovu zaměří na svoji hlavní činnost.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top