investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie v poslední obchodní seanci týdne nakonec nerostly

25.09.2023
akcieekonomika

ČEZ začal při údržbě v jaderných elektrárnách využívat i díly z 3D tisku

24.09.2023
technologieČEZčesko

Pracovníci obchodů Apple ve Francii vstoupili do stávky za zvýšení mezd

23.09.2023
appleevropapráce

Versute Investments a BHS Private Equity Fund spolu s manažery koupili společnost Altran CZ

22.09.2023
akviziceinvesticeinvestiční fondpodnikáníprivate equity

British American Tobacco se dohodli na prodeji aktivit v Rusku a Bělorusku

07.09.2023

Podle zdrojů listu Financial Times (FT) se předpokládá, že BAT aktivity prodá se ztrátou...

Britský tabákový koncern British American Tobacco (BAT) se dohodl na prodeji svých aktivit v Rusku a Bělorusku konsorciu, v jehož čele stojí vedení jeho ruské divize. Oznámila to dnes firma, která se k odchodu z Ruska zavázala loni v březnu v reakci na invazi ruských vojsk na Ukrajinu. Finanční podmínky transakce firma nezveřejnila. Podle zdrojů listu Financial Times (FT) se předpokládá, že BAT aktivity prodá se ztrátou.

Společnost BAT vyrábí například cigarety Camel a Lucky Strike. Firma podle agentury Reuters měla pod kontrolou téměř čtvrtinu ruského tabákového trhu.

"Po dokončení (dohodnutého prodeje) už nebude BAT působit v Rusku ani Bělorusku a nebude mít žádné finanční příjmy z pokračujícího prodeje na těchto trzích," uvedla společnost. Dodala, že dokončení transakce očekává v příštím měsíci.

Po dokončení transakce se ruské a běloruské aktivity BAT přejmenují na ITMS Group. Britská firma upozornila, že mezi její priority při prodeji aktivit patřily zájmy zaměstnanců v Rusku a Bělorusku. "Součástí dohody je, že jejich pracovní podmínky zůstanou minimálně dva roky od dokončení transakce srovnatelné se současnými," dodala.

V Rusku firma BAT podle agentury Reuters zaměstnávala kolem 2500 lidí. V letošním prvním pololetí se aktivity v Rusku a Bělorusku na celkových tržbách společnosti podílely téměř třemi procenty.

Z Ruska se už v důsledku invaze na Ukrajinu stáhla řada západních podniků. Patří mezi ně například nizozemský pivovar Heineken či německá automobilka Volkswagen, jejíž součástí je mimo jiné Škoda Auto.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top