investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Honeywell koupí za 1,9 miliardy USD technologickou firmu CAES Systems

20.06.2024
akviziceinvesticetechnologieusa

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024
AIakcieburzanvidia

Amazon investuje v Německu dalších deset miliard eur

19.06.2024
amazonevropainvesticeněmecko

Fisker požádal o soudní ochranu před věřiteli

18.06.2024
EVautousavýroba

Zuckerberg koncem roku odprodal akcie Mety za více než 400 milionů USD

05.01.2024

Zuckerberg se akcií Mety zbavoval poprvé po dvou letech...

Generální ředitel americké internetové společnosti Meta Platforms Mark Zuckerberg odprodal v posledních dvou měsících loňského roku akcie firmy za 428 milionů dolarů (9,65 miliardy Kč). Podle webu Business insider to vyplývá z údajů pro regulační úřady. Zuckerberg se akcií Mety zbavoval poprvé po dvou letech, a těžil tak z jejich růstu. Loni tyto akcie zpevnily o 194 procent a obchodují se poblíž svých maxim.

Zakladatel Mety, která se dříve jmenovala Facebook, začal s prodejem akcií 1. listopadu a od té doby až do konce roku akcie prodával každý den. Celkem se Zuckerberg zbavil 1,28 milionu akcií. Je to poprvé od listopadu 2021, co svůj podíl ve firmě snížil. Do skupiny Meta Platforms patří sociální síť Facebook, Instagram nebo chatovací aplikace WhatsApp. Zuckerberg je aktuálně sedmým nejbohatším člověkem na světě.

Metě se loni dařilo. Zuckerberg totiž snížil náklady, zatímco zájem investorů o velké technologické společnosti povzbudila i vlna kolem umělé inteligence (AI). Akcie Mety byly v loňském roce druhé nejvýkonnější v indexu S&P 500. Překonal je pouze výrobce čipů Nvidia.

Zuckerberg v Metě stále vlastní přibližně 13 procent akcií. Hodnota jeho podílu v polovině tohoto týdne činila téměř 116 miliard dolarů. Jeho osobní majetek se loni díky prudkému růstu ceny akcií Mety rozrostl o 80 miliard na 128 miliard dolarů, uvádí index miliardářů agentury Bloomberg.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top