investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Microsoft investuje do AI firmy G42

16.04.2024
AIakviziceinvesticemicrosofttechnologie

Zisk Bank of America ve čtvrtletí klesl

16.04.2024
akciebankatržbyusa

Odbyt smartphonů ve čtvrtletí vzrostl

15.04.2024
applesamsungsvěttechnologie

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Zítra začíná nová výsledková sezóna

09.01.2017

Akcie zahájily první týden nového roku vesměs úspěšně. Indexy v Evropě a Americe většinou rostly o více než 1 % a volatilita zůstává nízká.

Akcie zahájily první týden nového roku vesměs úspěšně. Indexy v Evropě a Americe většinou rostly o více než 1 % a volatilita zůstává nízká. V tomto týdnu se pozornost investorů přesune na novou výsledkovou sezónu. Analytici očekávají růst zisků na akcii pro index S&P o 3 % meziročně. Skutečné výsledky tak pravděpodobně vykáží více než 5 % růst.

Makrodata ráno ukázala, že německá průmyslová produkce rostla v listopadu o 0,4 %, méně než očekávání 0,7 %. Z eurozóny uvidíme dnes například informace o sentimentu za leden Sentix a míru nezaměstnanosti za listopad. V Americe nás čeká například index podmínek na trhu práce a změna stavu spotřebitelských úvěrů.

Výsledkovou sezónu zahájí oficiálně již tradičně firma Alcoa, která v úterý před otevřením amerického trhu zveřejní své aktuální hospodářské výsledky za 4. čtvrtletí.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top