investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

Zítra začíná nová výsledková sezóna

09.01.2017

Akcie zahájily první týden nového roku vesměs úspěšně. Indexy v Evropě a Americe většinou rostly o více než 1 % a volatilita zůstává nízká.

Akcie zahájily první týden nového roku vesměs úspěšně. Indexy v Evropě a Americe většinou rostly o více než 1 % a volatilita zůstává nízká. V tomto týdnu se pozornost investorů přesune na novou výsledkovou sezónu. Analytici očekávají růst zisků na akcii pro index S&P o 3 % meziročně. Skutečné výsledky tak pravděpodobně vykáží více než 5 % růst.

Makrodata ráno ukázala, že německá průmyslová produkce rostla v listopadu o 0,4 %, méně než očekávání 0,7 %. Z eurozóny uvidíme dnes například informace o sentimentu za leden Sentix a míru nezaměstnanosti za listopad. V Americe nás čeká například index podmínek na trhu práce a změna stavu spotřebitelských úvěrů.

Výsledkovou sezónu zahájí oficiálně již tradičně firma Alcoa, která v úterý před otevřením amerického trhu zveřejní své aktuální hospodářské výsledky za 4. čtvrtletí.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top