investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Index S&P 500 ztratil přibližně 0,2 %

21.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Francouzský luxusní koncern LVMH expanduje do restauračního odvětví

21.06.2024
akviziceevropainvestice

Honeywell koupí za 1,9 miliardy USD technologickou firmu CAES Systems

20.06.2024
akviziceinvesticetechnologieusa

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024
AIakcieburzanvidia

Zaměstnanci Amazonu se chystají na Black Friday stávkovat

25.11.2022

Protest vyvolala kampaň Make Amazon Pay (Ať Amazon platí), v níž se sdružují odbory z různých zemí...

Zaměstnanci internetové společnosti Amazon se dnes po celém světě na slevovou akci Black Friday chystají stávkovat za vyšší mzdy. Protest vyvolala kampaň Make Amazon Pay (Ať Amazon platí), v níž se sdružují odbory z různých zemí. Stávkovat se podle iniciativy má ve 30 zemích, například ve Spojených státech, Německu nebo ve Francii. Protesty jsou ale zatím omezené, informovala agentura Reuters.

Německý odborový svaz Verdi uvedl, že přerušení práce se plánuje v deseti distribučních centrech. Požaduje, aby Amazon uznal kolektivní smlouvy pro maloobchod a zásilkový obchod. Volá také po další kolektivní smlouvě o dobrých pracovních podmínkách.

"Amazon jako zaměstnavatel nabízí skvělé mzdy, benefity a možnosti rozvoje - to vše v atraktivním a bezpečném pracovním prostředí," uvedl mluvčí společnosti Amazon v Německu. Poukázal na to, že zaměstnanci logistiky Amazonu v Německu mají od září vyšší příjmy. Jejich nástupní mzda teď činí 13 eur (téměř 320 Kč) na hodinu a více.

Amazon dnes ráno informoval, že většina jeho zaměstnanců v Německu pracuje jako obvykle a že stávková akce se omezila na devět z dvaceti německých distribučních center.

Mluvčí společnosti Amazon France uvedl, že zatím nezaznamenal žádné známky narušení provozu.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top