investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Dow Jones se poprvé v historii dotkl hranice 40 000 bodů

17.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Reddit podepsal smlouvu s OpenAI

17.05.2024
AIakcietechnologie

Ranní zpravodaj: Všechny tři hlavní americké indexy uzavřely na rekordních hodnotách

16.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

ČEZ investuje do roku 2030 v Ústeckém kraji 100 miliard Kč

16.05.2024
investiceČEZčesko

Zákazníci Moseru si mohou navrhnout online vlastní křišťálový výrobek

20.10.2021

Karlovarská sklárna Moser dnes představila nový online konfigurátor, jehož prostřednictvím si mohou zájemci navrhnout...

Karlovarská sklárna Moser dnes představila nový online konfigurátor, jehož prostřednictvím si mohou zájemci navrhnout křišťálový výrobek podle svých představ. Zákazník může vybírat z nabídky různých druhů výrobků, barev i dekorů, na výběr budou například i dosud nepoužité rytiny od zakladatele sklárny Ludwiga Mosera. Každé křišťálové dílo bude navíc jedinečné, řekla dnes ČTK marketingová ředitelka společnosti Moser Martina Jirásková.

"Zakázková výroba vlastně patří k Moseru od jeho vzniku, již přes 164 let. My jsme neudělali nic nového, jenom jsme ji posunuli do online prostředí a zpřístupnili široké veřejnosti," řekla Jirásková. Už v minulosti vyráběla tradiční česká sklárna na zakázku skleněné výrobky například pro královské rodiny či významné politické osobnosti.


S novým konfigurátorem MyMoser přišla sklárna 11 měsíců od spuštění webu a e-shopu. Určen je zejména pro jednotlivce, kteří si chtějí vyrobit vlastní křišťálový výrobek. Nabízí třeba rytiny sakur, ryb, peří i moserovské barvy inspirované drahými kameny. V nabídce je i váza Diva, která je tradičním dílem karlovarské sklárny. Ceny těchto výrobků se pohybují v řádech několika desítek tisíc korun.


Při tvorbě křišťálového díla se mohou zájemci inspirovat i motivy od českých výtvarníků. Na křišťál je možné přenést obrazy autora dětských knih Petra Síse, a to holubici nebo kočičí siluety, nebo motiv fénixe od ilustrátorky Marie Makeevy.


Firma pokračuje v tradici exkluzivní manufaktury Moser, kterou v roce 1857 založil v Karlových Varech rytec a obchodník Ludwig Moser. Dnes patří mezi přední české exportéry a celosvětově reprezentuje českou sklářskou tradici. Moser je členem společenství Comité Colbert, které si klade za cíl udržet a rozvíjet tradiční rukodělnou výrobu luxusních výrobků.


Zdroj: ČTK
Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

„K tématu sklárny Moser doporučuji poslechnout si podcast Offline Štěpána Křečka. Poslouchat lze v podcastových aplikacích nebo v odkazu: https://youtu.be/XUsq40PqdpQ.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top