investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Microsoft investuje do AI firmy G42

16.04.2024
AIakviziceinvesticemicrosofttechnologie

Zisk Bank of America ve čtvrtletí klesl

16.04.2024
akciebankatržbyusa

Odbyt smartphonů ve čtvrtletí vzrostl

15.04.2024
applesamsungsvěttechnologie

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

VW zavře závod na ruční převodovky v Číně

19.11.2022

Čínští zákazníci dávají přednost vozům s automatickou převodovkou...

Továrna na výrobu manuálních převodovek v Šanghaji, kterou vlastní společný podnik Volkswagenu a čínské automobilky SAIC Motor, bude v březnu příštího roku uzavřena. S odvoláním na oznámení německého koncernu o tom informovala agentura Reuters. Podnik změnu zaměstnancům oznámil tento týden v dopise, který zveřejnila místní média. Čínští zákazníci dávají přednost vozům s automatickou převodovkou.

Rozhodnutí padlo už před několika lety, uvedl mluvčí Volkswagenu. Dodal, že výroba vozů s manuální převodovkou ve společném podniku klesla z 500.000 na přibližně 50.000 kusů ročně.

"Poptávka zákazníků a s ní i naše výroba a počet zaměstnanců už několik let trvale klesají. Akcionáři se sešli s představenstvem a rozhodli o pozastavení výroby," uvádí se v dopise adresovaném zaměstnancům šanghajské továrny. Ukončení provozu se týká 250 lidí, kterým společnost nabídne jinou práci, řekl mluvčí.

Společný podnik Volkswagenu s čínskou automobilkou FAW ve městě Čchang-čchun, středisku čínského automobilového průmyslu na severovýchodě země, bude manuální převodovky vyrábět dále, i když jeho produkce v posledních letech také klesá.

Německá automobilka je největším zahraničním výrobcem automobilů v Číně, ale bojuje s konkurencí domácích výrobců elektromobilů. Jejím cílem je letos zdvojnásobit prodeje oproti loňským 70.000 kusům, což je stále daleko za konkurencí, jako je automobilka BYD, která jen v říjnu prodala téměř 220.000 elektromobilů.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top