investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Goldman Sachs preferuje firmy s volnými prostředky a podhodnocené inovace

30.03.2023
bankainvesticeusa

Historický vztah mezi nezaměstnaností, sazbami a výkonností amerických akcií

29.03.2023
akcieekonomikausa

Banka Credit Suisse stále pomáhá bohatým Američanům vyhýbat se daním

29.03.2023
bankadaněusa

Německý antimonopolní úřad zkoumá vliv Microsoftu na hospodářskou soutěž

28.03.2023
microsoftpodnikáníregulace

Uber zvýšil čtvrtletní tržby téměř o polovinu

08.02.2023

Její čistý zisk nicméně klesl o třetinu na 595 milionů dolarů...

Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies ve čtvrtém čtvrtletí zvýšil tržby meziročně o 49 procent na 8,6 miliardy dolarů (zhruba 190 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její čistý zisk nicméně klesl o třetinu na 595 milionů dolarů.

Čtvrtletní tržby společnosti mírně překonaly očekávání analytiků, kteří je v anketě firmy Refinitiv odhadovali v průměru na 8,5 miliardy dolarů. Akcie Uberu po zveřejnění výsledků výrazně posilovaly.

Šéf podniku Dara Khosrowshahi uvedl, že Uber již překonal negativní důsledky pandemie nemoci covid-19. Počet aktivních řidičů na platformě se podle něj ve čtvrtém čtvrtletí vyšplhal na rekordní maximum a v lednu pokračoval v růstu. To rozptýlilo obavy z nedostatku řidičů v době rostoucí poptávky, napsala agentura Reuters.

Společnost Uber předpověděla, že její očištěný zisk před úroky, zdaněním a odpisy (EBITDA) v letošním prvním čtvrtletí dosáhne 660 až 700 milionů dolarů. V loňském čtvrtém čtvrtletí tento zisk vzrostl na 665 milionů dolarů z 86 milionů ve stejném období předchozího roku.

Společnost Uber působí ve více než 70 zemích včetně České republiky.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top