investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

Twitter začal v Rusku odstraňovat obsah, který úřady považují za škodlivý

30.04.2021

Americká internetová společnost Twitter začala v Rusku ze své stejnojmenné sociální...

Americká internetová společnost Twitter začala v Rusku ze své stejnojmenné sociální sítě mazat obsah, který úřady považují za škodlivý. Oznámil to dnes ruský cenzurní úřad Roskomnadzor. Twitter tak podle něj plní stanovené požadavky, i když pomaleji, že by si úřad představoval. Twitter v reakci uvedl, že s ruským cenzurním úřadem za poslední měsíc dvakrát jednal a výsledek diskusí označil za konstruktivní. Informovala o tom agentura Reuters.

Ruské úřady v březnu Twitteru snížily rychlost jeho služby, aby ho donutily plnit požadavky. Roskomnadzor dnes upřesnil, že Twitter od té doby odstranil 60 procent obsahu označeného jako zakázaný, ale že více než 1000 ilegálních materiálů stále zůstává veřejnosti přístupných. Na začátku roku to bylo více než 3000 materiálů.


Tento měsíc Moskva represivní snížení internetové rychlosti Twitteru prodloužila do 15. května. Připustila nicméně, že Twitter začal závadný obsah ze své sítě odstraňovat rychleji.


Roskomnadzor také oznámil, že od 10. března, kdy se snižováním rychlosti pro služby Twitteru začal, odhalil více než 900 nových případů zakázaného obsahu. Twitter podle úřadu nově zjištěný závadný obsah odstraní v průměru do 81 hodin od přijetí oznámení. To je stále za mnohem pozdější dobu než 24 hodin, jak v Rusku požaduje zákon. Cenzurní úřad poznamenal, že po Twitteru chce, aby odstraňoval obsah s dětskou pornografií, s informacemi o drogách nebo s naváděním mladistvých, aby spáchali sebevraždu.


Twitter opakovaně popřel, že dovoluje, aby se jeho platforma používala k propagaci nezákonného jednání. Tvrdí, že má politiku nulové tolerance vůči sexuálnímu zneužívání dětí a že zakazuje propagaci sebevražd i sebepoškozování.


"S úřadem Roskomnadzor jsme měli konstruktivní jednání ve čtvrtek 1. dubna a pak znovu ve středu 28. dubna," řekl dnes mluvčí Twitteru. "Byly to produktivní diskuse o tom, jak můžeme spolupracovat a zajistit, že se zprávami s takovým ilegálním obsahem se urychleně vypořádáme."


Roskomnadzor uvedl, že na schůzce z 28. dubna se dohodl se zástupci Twitteru na zřízení přímé komunikační linky mezi cenzurním úřadem a službou Twitteru, která má řešení těchto věcí na starosti.


Zdroj: ČTK
"Na konci roku 2019 Twitter oznámil, že přestane zobrazovat politické reklamy, které údajně měly příliš velký vliv a ovlivňovaly životy lidí."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top