investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Index Nasdaq Composite ve čtvrtek uzavřel růstem o 0,9 %

01.03.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Ranní zpravodaj: Americké akcie ve středu ustoupily

29.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Akciový trh ignoruje realitu - sektorová analýza

29.02.2024
akcieburzaekonomikausa

Rakouská Erste Group loni zvýšila zisk o 39 procent

29.02.2024
akciebankaevropatržby

Sony ruší plánované spojení s indickou Zee

22.01.2024

Fúze ohlášená před více než dvěma lety měla vytvořit indickou zábavní mocnost...

Japonský elektronický a zábavní gigant Sony se rozhodl odstoupit od plánového spojení svých indických aktivit s indickou mediální skupinou Zee Entertainment. Fúze ohlášená před více než dvěma lety měla vytvořit indickou zábavní mocnost v hodnotě kolem deseti miliard dolarů (zhruba 230 miliard Kč), která by dokázala konkurovat lídrům v oblasti streamovacích služeb, jako je Netflix, Amazon a Disney, informovala agentura AFP.

Společnost Sony dnes oznámila, že zaslala firmě Zee dopis o odstoupení od fúze, protože nebyly splněny potřebné podmínky. Firma Zee potvrdila, že dopis obdržela. Uvedla také, že Sony po ní požaduje 90 milionů dolarů (2,05 miliardy Kč) za porušení smlouvy. Dodala, že tvrzení firmy Sony ohledně porušení podmínek smlouvy o fúzi kategoricky odmítá a že podnikne příslušné právní kroky.

"Po více než dvou letech rozhovorů jsme velmi zklamáni, že nebyly splněny podmínky pro dokončení fúze," uvedla společnost Sony. Dodala, že i nadále hodlá rozšiřovat svou působnost na rychle rostoucím indickém trhu.

Společnost Sony neupřesnila, které podmínky podle jejího názoru nebyly splněny. Podle médií se firmě Sony nelíbilo, že by se měl do čela sloučené skupiny postavit šéf společnosti Zee Punit Goenka, který čelí vyšetřování ze strany indického burzovního regulátora. Společnost Zee dnes nicméně uvedla, že Goenka je v zájmu fúze ochoten se vedoucí pozice vzdát.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top