investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie zakončily středeční zkrácenou prázdninovou seanci na vysoké úrovni

04.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Optimální investiční portfolio podle Goldman Sachs

04.07.2024
AIakciedluhopisyekonomikainflaceinvestice

Ranní zpravodaj: Ochlazení na americkém trhu práce by mohlo být počátkem znepokojivějšího trendu

03.07.2024
akcieprácetržbyusa

Emise Googlu za posledních pět let vzrostly o polovinu

03.07.2024
AIecogoogle

Ranní zpravodaj: Akcie uzavřely další týden v blízkosti rekordních hodnot

10.06.2024

Tržní události předchozího dne

Akcie uzavřely další týden v blízkosti rekordních hodnot, nejnovější zpráva o pracovním trhu ukázala, že se trh ochlazuje, ale ne takovým tempem, které by ekonomové považovali za znepokojivé, páteční údaje překvapily směrem nahoru.  Index Nasdaq Composite vzrostl přibližně o 2,3 % a index S&P 500 vzrostl zhruba o 1,3 %. Průmyslový index Dow Jones vzrostl přibližně o 0,3 %.

Mezi hlavní události následujícího týdne patří červnové zasedání Fedu a středeční klíčový údaj o inflaci. V pátek se rovněž očekává první čtení spotřebitelského sentimentu za červen. Z firemních zpráv zahájí týden velké technologické společnosti, v pondělí proběhne rozdělení akcií společnosti Nvidia v poměru 10:1 a v úterý se uskuteční celosvětová vývojářská konference společnosti Apple. Ve čtvrtek se očekává hlasování o platovém balíčku generálního ředitele společnosti Tesla Elona Muska ve výši 56 miliard dolarů. Toto hlasování bude mít velký význam pro dlouhodobé strategické směřování společnosti.  Ačkoli není možné předpovědět výsledek, očekáváme, že tato událost by mohla potenciálně způsobit významnou volatilitu akcií TSLA.

Květnová zpráva o zaměstnanosti ukázala, že počet pracovních míst vzrostl více, než se očekávalo, a podpořila tak časté tvrzení představitelů Fedu o tom, že trh práce je i nadále dostatečně pevný na to, aby úrokové sazby zůstaly na současné restriktivní úrovni. A ekonomům nejnovější údaje jen zdůrazňují, že Fed potřebuje před snížením sazeb vidět další pokles inflace. Je však pozoruhodné, že skokový nárůst výnosu desetiletých státních dluhopisů v reakci asi o 15 bazických bodů na 4,43 % příliš nezabránil optimismu investorů, neboť index S&P 500 v pátek uzavřel v blízkosti rekordního maxima.

Další aktuální informace o inflaci se očekávají ve středu ráno, kdy bude zveřejněn květnový index spotřebitelských cen (CPI). Wall Street očekává meziroční přírůstek ve výši 3,4 %, tedy beze změny oproti dubnu. Meziměsíčně by ceny měly vzrůst o 0,1 %, což je o 0,3 % méně než v dubnu. Na „jádrovém“ základě se očekává, že inflace meziročně vzrostla o 3,5 %, což představuje zpomalení oproti dubnovému růstu o 3,6 %. Očekává se, že měsíční růst jádrových cen dosáhne 0,3 %, což je beze změny oproti předchozímu měsíci. Zveřejnění proběhne jen několik hodin před rozhodnutím Fedu o sazbách a následné tiskové konference. 


Investiční upozornění

Analýzy slouží pouze pro informační účely a jsou poskytovány v rámci informační podpory klientům Společnosti, nejde o investiční poradenství či poradenskou službu, neboť tyto činnosti Společnost nenabízí a neprovádí. Analýzy slouží pouze pro informační účely a nepředstavují žádnou nabídku či výzvu uzavřít smlouvu týkající se investičního nástroje nebo investiční služby. Analýzy v žádném případě nepředstavují formu jakéhokoliv individualizovaného doporučení zákazníkovi, neberou v úvahu situaci a osobní poměry jednotlivých zákazníků, jejich finanční situaci, znalosti, zkušenosti, cíle nebo potřeby a jejich záměrem není doporučit konkrétní investiční nástroje nebo strategie konkrétním zákazníkům. Investiční nástroje zmíněné v analýzách nemusí být vhodné pro každého investora. Analýzy, včetně informací a názorů v nich obsažených, nelze mechanicky použít k nákupu, prodeji či jiné dispozici s investičními nástroji.

Timur Barotov, analytik BHS

„Květnová zpráva o zaměstnanosti ukázala, že počet pracovních míst vzrostl více, než se očekávalo, a podpořila tak časté tvrzení představitelů Fedu o tom, že trh práce je i nadále dostatečně pevný na to, aby úrokové sazby zůstaly na současné restriktivní úrovni.“

Timur Barotov, analytik BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top