investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek vyvíjely smíšeně

14.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Tesla musí Cybertruck uzpůsobit pro vstup na evropský trh

14.06.2024
EVautoevropatesla

Čínská odveta za cla by dopadla na Mercedes, BMW, VW, Porsche a Ferrari

14.06.2024
autoevropačína

Ranní zpravodaj: Fed udržel sazby na stabilní úrovni v rozmezí 5,25-5,50 %

13.06.2024
akcieekonomikateslausa

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024

V dubnu se odbyt těchto přístrojů v Číně meziročně zvýšil o 52 procent...

Poptávka čínských spotřebitelů po chytrých telefonech iPhone od americké společnosti Apple se výrazně zotavuje z útlumu, který zažila v úvodu letošního roku. V dubnu se odbyt těchto přístrojů v Číně meziročně zvýšil o 52 procent. S odvoláním na údaje čínské Akademie informačních a komunikačních technologií (CAICT) o tom dnes informovala agentura Bloomberg.

Odbyt telefonů iPhone na čínském trhu v prvních dvou měsících letošního roku výrazně klesal. V březnu se však vrátil k růstu, jehož tempo v dubnu prudce zrychlilo. Společnost Apple a její čínští partneři reagovali na slabou poptávku v úvodu roku snižováním cen ve snaze podpořit zájem spotřebitelů.

"Klesající podíl iPhonů na čínském trhu by se mohl brzy stabilizovat. Náš nejnovější průzkum totiž ukazuje, že Apple se u čínských spotřebitelů znovu stává favoritem mezi značkami smartphonů, když jej předtím zatlačila do pozadí (domácí značka) Huawei ," uvedli analytici Steven Tseng a Sean Chen ze společnosti Bloomberg Intelligence. Za návratem čínských spotřebitelů k Applu by podle nich mohl stát větší zájem o dražší smartphony v kombinaci s dlouhými čekacími dobami u prémiových modelů Huawei.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top