investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie společnosti Nvidia vzrostly o zhruba 11 %

24.05.2024
akcieburzanvidiausa

Značky McDonald's a KFC poškozuje v Asii a na Blízkém bojkot Izraele

24.05.2024
asiemcdonaldsobchod

Google v brzké době zahájí výrobu svých chytrých telefonů Pixel v Indii

24.05.2024
asiegoogletechnologievýroba

Výrobce počítačů Lenovo zvýšil čtvrtletní zisk o 118 %

23.05.2024
lenovoprodejtechnologietržby

Pokles cen ropy bude pokračovat

10.03.2017

Cena ropy byla dlouhodobě neudržitelná kvůli řadě faktorů, včetně růstu těžby v USA a sklonu k nedodržování dohod ...

Cena ropy byla dlouhodobě neudržitelná kvůli řadě faktorů, včetně růstu těžby v USA a sklonu k nedodržování dohod OPEC. Prvních několik procent poklesu ropy z maxim předchozích týdnů byl způsoben zejména posilováním kurzu amerického dolaru, který rostl díky prudkému růstu očekávání zvednutí úrokových sazeb americkým FEDem 15. března. BH Securities svým klientům zveřejnila 27. února zajímavou investiční příležitost v podobě otevření krátkých pozic na ropu, tedy v době, kdy ceny ropy byly před několika dny na maximálních hodnotách.

Cena ropy se tedy díky posilování dolaru dostala na spodek úzkého pásma, kde se obchodovala poslední tři měsíce, díky křehké rovnováze omezení těžby kartelem OPEC a několika nečleny při současném růstu produkce amerických těžařů a dalších zemí. Posledním pomyslným hřebíkem do rakve ceny ropy bylo prolomení technické bariéry onoho úzkého pásma. Na trhu byl historicky vůbec nejvyšší objem spekulativních pozic, které sázely na růst ceny ropy. Navíc ve středu přišly týdenní data o stavu zásob, které odhalily velmi vysoký přírůstek. Po prolomení technické bariéry a psychologické hranice část spekulantů automaticky nebo proaktivně uzavírala část rekordních sázek na růst ropy. To prohloubilo pokles ceny ropy a proměnilo jej v prudký pád, který dnes pokračuje. Bude pokračovat i dál?

Na trhu velmi pravděpodobně zůstal pořád relativně velký objem dlouhých pozic, takže nějaký rychlý návrat cen ropy směrem nahoru neočekáváme. Ropa bude pravděpodobně dál pod tlakem, byť pokles se pravděpodobně během několika dní zpomalí nebo zastaví. V situaci prohlubující se ztráty a prohloubení kontanga na ropných futures, které ujídají spekulantům z hodnoty pozice i pokud by se cena ropy nezměnila, je pro spekulanty psychicky těžké pozici dál držet.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top