investice.cz /magazín

Vaše investiční příležitosti

Společnost Nike se rozhodla opustit ruský trh

23.06.2022
podnikánírusko

V Česku vzrostla spotřeba padělaných cigaret o 90 procent

23.06.2022
evropaněmeckozdravíčesko

Danone omezuje sortiment kvůli inflaci

22.06.2022
inflacepodnikánístrategie

Google se dohodl na urovnání sporu za zpravodajský obsah

22.06.2022
evropagoogleregulacesoud

Nastavení úrokových sazeb v USA

19.06.2019

Dnes večer Americká centrální banka (Fed) zveřejní výši úrokových sazeb na další období...

Dnes večer Americká centrální banka (Fed) zveřejní výši úrokových sazeb na další období. Při pohledu na obchodování s futures kontrakty na Fed funds rate lze vidět, že trh očekává z 83 procent, že dnes ke změně úrokových sazeb nedojde a sazby zůstanou v pásmu 2,25 - 2,50 procenta, kde se drží od prosince loňského roku. Trh však připouští 17 procentní pravděpodobnost, že se dnes dočkáme snížení úrokových sazeb o čtvrt procentního bodu.

U dalšího zasedání Fedu, na kterém se bude rozhodovat o úrokových sazbách, je však již situace jiná. Na konci července trh očekává, že Fed na 71 procent přistoupí ke snížení úrokových sazeb o čtvrt procentního bodu. Dále dle trhu existuje 15 procentní pravděpodobnost, že se úrokové sazby sníží o půl procentního bodu. Trh přitom věří pouze ze 14 procent, že úrokové sazby zůstanou beze změny.

 

V dnešním statementu Fedu budou obchodníci ostražití na slovo „patient“, které by se dalo přeložit jako “trpělivý”. Pokud toto slovo ze zápisu vypadne, poskytne to jasnější signál o tom, že je Fed připraven v červenci se sazbami hýbat. Pokud by však toto slovo v zápisu zůstalo, přineslo by to na trh určitou míru překvapení, která by pravděpodobně změnila současná očekávání. Znamenalo by to totiž signál, že Fed je se současným vývojem americké ekonomiky, mírou inflace i situací na trhu práce celkem spokojený a prozatím nevidí důvod do současného stavu zasahovat. 


Chcete obchodovat na kapitálových trzích?

Spojte se s těmi nejlepšími právě teď!

Formulář odeslán!

Děkujeme za vyplnění kontaktního formuláře!