investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

KB vyplatila zatím věřitelům Sberbank 19,6 mld. Kč

03.04.2024

Většina osobně požádala na pobočce...

Komerční banka vyplatila za dva týdny 2549 věřitelům Sberbank CZ 19,6 miliardy korun, tedy více než třetinu celkové částky. Většina osobně požádala na pobočce. On-line žádost, kde je nárok na výplatu do maximálně 100.000 korun, podalo 324 osob. ČTK to dnes řekla mluvčí KB Šárka Nevoralová. Podle ní nejsou s výplatou komplikace. Věřitelé, jichž je přes 15.000, by měli dostat dohromady zhruba 57 miliard korun.

Pražský městský soud prohlásil konkurz na Sberbank CZ koncem předloňského srpna poté, co jí Česká národní banka (ČNB) na začátku května pravomocně odebrala bankovní licenci. Kroky k odnětí licence zahájila ČNB 28. února 2022. Důvodem bylo zhoršení situace Sberbank CZ kvůli odlivu vkladů po zahájení ruské invaze na Ukrajinu.

Výplata věřitelům potrvá do 15. dubna. Ve všech případech bude bezhotovostní, peníze budou zaslány na bankovní účet vedený v ČR, a to výhradně v českých korunách. "Vše funguje bez komplikací," řekla dnes Nevoralová.

Fyzické osoby se mohou pro vyřízení výplaty dostavit na kteroukoli pobočku Komerční banky. Právnické osoby se musí dostavit na firemní centra Komerční banky nebo se mohou napřímo obrátit na svého firemního bankéře.

Sto procent svých zjištěných pohledávek, 95 procent teď a pět procent později, podle insolvenční správkyně Jiřiny Lužové určitě dostane první a druhá skupina věřitelů, tedy Garanční systém finančního trhu, fyzické osoby a malé a střední podniky.

"U třetí skupiny, tedy krajů, měst, obcí a větších firem, tam se nechci zavazovat, že dostanou 100 procent, ačkoliv věřím, že to tak bude. Počítat ale mohou s více než 95 procenty svých peněz," uvedla už dříve.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top